Informacje prasowe
Justyna Świerczek opuszcza KPR Gminy Kobierzyce
Justyna Świerczek żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca reprezentowała Kobierki przez dwa lata.

Justyna Świerczek przeniosła się do Kobierzyc w 2024 roku. W poprzednim sezonie wspólnie z Kobierkami wzięła udział w EHF Lidze Europejskiej, gdzie otarła się o awans do fazy grupowej rozgrywek – na drodze KPR-owi stanął legendarny norweski Larvik HK. Justyna była w tym okresie jedną z najskuteczniejszych zawodniczek drużyny, zdobywając 17 bramek w rozgrywakch europejskich (4 mecze) oraz zapisując na swoim koncie 46 trafień w ORLEN Superlidze Kobiet (9 meczów). Serię świetnych występów przerwała jej w grudniu 2024 poważna kontuzja stawu kolanowego.
Największym sukcesem popularnego Budynia i drużyny KPR-u było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski w maju 2025 roku. Łącznie zdobyła dla trójkolorowych siedemdziesiąt pięć bramek w dziewiętnastu meczach.
– Czas spędzony w KPR na pewno zapamiętam dzięki kibicom, którzy byli z nami i wspierali mnie od początku do końca. Dziękuję za każdy doping, wiadomość i obecność na trybunach, to naprawdę wiele dla mnie znaczyło – mówi Justyna.
Po sezonie 2025/2026 Justyna odejdzie z Klubu.
Budyń, dziękujemy i do zobaczenia!
Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce razem z Justyną opuszczają także Sofia Holinska, Paulina Stapurewicz, Ivana Gakidova oraz Patrycja Chojnacka. Nowe kontrakty podpisały Aleksandra Kucharska, Małgorzata Buklarewicz, Zuzanna Ważna oraz Viktoriia Saltaniuk. W nowym sezonie w kobierzyckich barwach zobaczymy także po raz pierwszy Milicję Ignjatović z Serbii oraz Gabiję Pilikauskaite z Litwy.
