-
Marija Simić nową zawodniczką KPR-u Gminy Kobierzyce!
KPR Gminy Kobierzyce ogłasza kolejny transfer przed sezonem 2026/2027. Nową zawodniczką zespołu z Dolnego Śląska została utytułowana, 26-letnia reprezentantka Serbii, Marija Simić.
-
Herlander Silva: Runda mistrzowska pokazała nam, że możemy grać znacznie lepiej
Z trenerem KPR-u Gminy Kobierzyce, Herlanderem Silvą, rozmawiamy o czwartym miejscu, wymagającym sezonie, nieprzewidywalnych sytuacjach i polskiej piłce ręcznej.
-
Anna Mączka: Jestem rozczarowana, bo znam potencjał tej drużyny
Z Anną Mączką, rozgrywającą KPR-u Gminy Kobierzyce rozmawiamy o minionym sezonie i jego trudnościach, powrocie i pięćsetnej bramce dla Kobierek, a także o współpracy z trenerem Silvą.
-
KPR Gminy Kobierzyce zakończył sezon 2025/2026
KPR Gminy Kobierzyce zakończył sezon 2025/2026 na czwartym miejscu ORLEN Superligi Kobiet. Na ostatnie miesiące składało się mnóstwo wydarzeń. – Prawdziwy charakter drużyny poznaje się nie wtedy, gdy wszystko idzie z planem, ale gdy grunt osuwa się spod nóg. Nas zdefiniowało to, że ani razu się nie poddałyśmy i w każdym trudnym momencie stałyśmy obok siebie jako jedna wielka rodzina – mówi Anna Mączka, jedna z liderek zespołu.
-
Paulina Stapurewicz opuszcza KPR Gminy Kobierzyce
Paulina Stapurewicz żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca reprezentowała Kobierki przez półtorej sezonu.
-
Justyna Świerczek opuszcza KPR Gminy Kobierzyce
Justyna Świerczek żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca reprezentowała Kobierki przez dwa lata.
-
Sofia Holinska odchodzi z KPR-u Gminy Kobierzyce
Sofia Holinska żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca reprezentowała Kobierki przez dwa lata.
-
Ivana Gakidova odchodzi z KPR-u Gminy Kobierzyce
Ivana Gakidova żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Obrotowa reprezentowała Kobierki przez rok.
-
Patrycja Chojnacka opuszcza KPR Gminy Kobierzyce
Patrycja Chojnacka żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Bramkarka reprezentowała Kobierki przez cztery lata.
Informacje prasowe klubu
Informacje prasowe Superliga Sp. z o.o.
-
ORLEN Superliga Kobiet ponownie z rekordem frekwencji! Blisko 110 tysięcy kibiców na trybunach w sezonie 2025/2026
ORLEN Superliga Kobiet ponownie zapisała się w historii, ustanawiając nowy rekord frekwencji. Po raz pierwszy od powstania ligi zawodowej liczba kibiców obecnych na meczach ligowych przekroczyła barierę 100 tysięcy. Doszły do tego jeszcze dwa kolejne rekordy. Superpuchar Polski pobił rekord liczby kibiców na klubowym meczu kobiecej piłki ręcznej, a spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin i PGE MKS-em El-Volt Lublin ustanowiło nowy rekord frekwencji na kobiecym meczu ligowym.
-
Superliga partnerem konferencji Handball Performance 2026
Superliga sp. z o.o. została oficjalnym partnerem II edycji konferencji Handball Performance. Wydarzenie dedykowane szkoleniowcom piłki ręcznej oraz trenerom przygotowania motorycznego odbędzie się w dniach 11-12 lipca 2026 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
-
Nowy system premiowania gry młodych Polaków. ZPRP i Superliga zapowiadają zmiany w przepisach
Polska piłka ręczna przechodzi reformy, które mają wzmocnić jej rozwój na lata. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, we współpracy z Superligą sp. z o.o., wdrażają nowy, zintegrowany ekosystem rozwiązań licencyjnych pod hasłem „Inwestujemy w potencjał”. Ich celem jest realne premiowanie gry młodych polskich zawodniczek i zawodników, podniesienie standardów szkolenia oraz większe docenienie trenerów pracujących u podstaw.
-
Kinga Jakubowska z 1 000 bramek w ORLEN Superlidze Kobiet!
„Ligowy Klasyk” w ORLEN Superlidze Kobiet wiązał się z jeszcze jednym wyjątkowym wydarzeniem. W ostatnim meczu KGHM Zagłębia Lubin i PGE MKS-u El-Volt Lublin do „Klubu 1000” – elitarnego grona piłkarek ręcznych, które w ORLEN Superlidze Kobiet zdobyły co najmniej 1000 bramek – dołączyła Kinga Jakubowska.
-
Gladiatory 2026: Poznaliśmy najlepsze zawodniczki i trenera sezonu ORLEN Superligi Kobiet
Najlepsze zawodniczki i trener sezonu 2025/2026 zostali uhonorowani Gladiatorami, czyli prestiżowymi nagrodami ORLEN Superligi Kobiet. Zawodniczką Sezonu została Maria Prieto O’Mullony z PGE MKS El-Volt Lublin.
-
Dominatorki z Lubina! KGHM Zagłębie Lubin mistrzem Polski 2025/2026!
KGHM Zagłębie Lubin po raz szósty z rzędu obroniło tytuł mistrza Polski, a tegoroczna rywalizacja z odwiecznym rywalem – PGE MKS-em El-Volt Lublin, toczyła się do ostatniej serii ORLEN Superligi Kobiet! To dwudziesty pierwszy medal dla klubu wywalczony pod wodzą trenerki Bożeny Karkut!