-
Kochaniak: Razem przeżyłyśmy wiele pięknych chwil
Po sześciu latach pełnych sportowych emocji, sukcesów i codziennej walki na boisku, Karolina Kochaniak żegna się z KGHM Zagłębiem Lubin, dziękując za wyjątkową część swojej kariery. To symboliczne zamknięcie etapu, w którym zdobywała mistrzostwa, puchary i superpuchary Polski, budując jednocześnie relacje i doświadczenia, które – jak podkreśla – pozostaną z nią na zawsze.
-
KGHM Zagłębie Lubin z siódmym tytułem!
Szósty z rzędu, a siódmy w historii tytuł mistrza Polski dla KGHM Zagłębia Lubin stał się faktem! Miedziowe w decydującym meczu sezonu pokonały w hali RCS PGE MKS El-Volt Lublin 29:26 (14:12).
-
Mecz o złoto. Ostatnie spotkanie sezonu rozstrzygnie losy tytułu
Sezon 2025/2026 ORLEN Superligi Kobiet zamknie bezpośrednie starcie o tytuł mistrzyń Polski. PGE MKS El-Volt Lublin zagra na terenie ligowych liderek z KGHM Zagłębia Lubin.
-
W piątek mecz o wszystko! KGHM Zagłębie gra o mistrza!
Przed nami mecz, jakiego nie było od lat. Spotkanie, które zdecyduje o mistrzostwie Polski w sezonie 2025/2026. Już w piątek, 22 maja o godzinie 20:30, w hali RCS dojdzie do decydującego starcia pomiędzy KGHM MKS Zagłębiem Lubin a PGE MKS El-Volt Lublin.
-
Zagłębie Lubin znów lepsze od Piotrcovii, tym razem w ORLEN Superlidze
W przedostatniej kolejce grupy mistrzowskiej Zagłębie Lubin pokonała KRASOŃ MKS Piotrcovię na jej terenie 37:27. Kilka dni temu Lubinianki triumfowały również w Pucharze Polski i udowadniają, że poważnie myślą o obronie mistrzowskiego tytułu. W starciu medalistów tego sezonu (Piotrcovia ma już zapewniony brąz) Zagłębie było dużo lepsze i przede wszystkim skuteczniejsze.
-
KRASOŃ MKS Piotrcovia ponownie zmierzy się z Zagłębiem, tym razem w środę w hali Relax
Już po raz piąty piłkarki Ręczne KRASOŃ MKS Piotrcovii zmierzą się w tym sezonie z KGHM MKS Zagłębiem Lubin. W niedzielę obie drużyny spotkały się w finale Pucharu Polski w Elblągu. Tym razem w środę w Piotrkowie Trybunalskim powalczą o ligowe punkty.
-
Derby dla KGHM Zagłębia!
Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębie Lubin pokonały w derbowym spotkaniu KPR Kobierzyce 28:22 (17:11), wracając na fotel lidera Orlen Superligi Kobiet na dwie kolejki przed końcem sezonu.
-
Dolnośląskie derby nie dla Kobierek
KPR Gminy Kobierzyce przegrał ostatnie dolnośląskie derby w tym sezonie. Podopieczne Herlandera Silvy uległy na wyjeździe KGHM MKS Zagłębiu Lubin 22-28.
-
Ostatnie dolnośląskie derby w tym sezonie
Przed KPR-em Gminy Kobierzyce ostatni wyjazd w tym sezonie. W niedzielę podopieczne Herlandera Silvy zagrają w Lubinie z tamtejszym KGHM MKS Zagłębiem Lubin.
Informacje prasowe klubu
Informacje prasowe Superliga Sp. z o.o.
-
Superliga partnerem konferencji Handball Performance 2026
Superliga sp. z o.o. została oficjalnym partnerem II edycji konferencji Handball Performance. Wydarzenie dedykowane szkoleniowcom piłki ręcznej oraz trenerom przygotowania motorycznego odbędzie się w dniach 11-12 lipca 2026 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
-
Nowy system premiowania gry młodych Polaków. ZPRP i Superliga zapowiadają zmiany w przepisach
Polska piłka ręczna przechodzi reformy, które mają wzmocnić jej rozwój na lata. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, we współpracy z Superligą sp. z o.o., wdrażają nowy, zintegrowany ekosystem rozwiązań licencyjnych pod hasłem „Inwestujemy w potencjał”. Ich celem jest realne premiowanie gry młodych polskich zawodniczek i zawodników, podniesienie standardów szkolenia oraz większe docenienie trenerów pracujących u podstaw.
-
Kinga Jakubowska z 1 000 bramek w ORLEN Superlidze Kobiet!
„Ligowy Klasyk” w ORLEN Superlidze Kobiet wiązał się z jeszcze jednym wyjątkowym wydarzeniem. W ostatnim meczu KGHM Zagłębia Lubin i PGE MKS-u El-Volt Lublin do „Klubu 1000” – elitarnego grona piłkarek ręcznych, które w ORLEN Superlidze Kobiet zdobyły co najmniej 1000 bramek – dołączyła Kinga Jakubowska.
-
Gladiatory 2026: Poznaliśmy najlepsze zawodniczki i trenera sezonu ORLEN Superligi Kobiet
Najlepsze zawodniczki i trener sezonu 2025/2026 zostali uhonorowani Gladiatorami, czyli prestiżowymi nagrodami ORLEN Superligi Kobiet. Zawodniczką Sezonu została Maria Prieto O’Mullony z PGE MKS El-Volt Lublin.
-
Dominatorki z Lubina! KGHM Zagłębie Lubin mistrzem Polski 2025/2026!
KGHM Zagłębie Lubin po raz szósty z rzędu obroniło tytuł mistrza Polski, a tegoroczna rywalizacja z odwiecznym rywalem – PGE MKS-em El-Volt Lublin, toczyła się do ostatniej serii ORLEN Superligi Kobiet! To dwudziesty pierwszy medal dla klubu wywalczony pod wodzą trenerki Bożeny Karkut!
-
Bez mistrzostwa, ale z podniesioną głową! PGE MKS El-Volt Lublin srebrnym medalistą ORLEN Superligi Kobiet!
Choć w decydującym meczu o złoty medal zawodniczki PGE MKS-u El-Volt musiały uznać wyższość rywalek, sezon mogą zakończyć z podniesioną głową. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w końcówce rozgrywek zmagały się z licznymi kontuzjami, a mimo to do ostatniej serii spotkań pozostawały w grze o mistrzostwo Polski.