Informacje prasowe
KPR Gminy Kobierzyce podejmie zespół z Gniezna
KPR Gminy Kobierzyce rozegra ostatni mecz we własnej hali przed dłuższą przerwą. Wicemistrzynie Polski podejmą MKS URBIS Gniezno, czyli obecnie szósty zespół ORLEN Superligi Kobiet.

Gnieźnianki po fazie zasadniczej miały na swoim koncie dwadzieścia sześć punktów i zajmowały ostatnie miejsce premiowane awansem do grupy mistrzowskiej. Po dwóch rozegranych spotkaniach ich dorobek punktowy się nie powiększył – MKS przegrał na rozpoczęcie zmagań w tej części sezonu z KGHM MKS Zagłębiem Lubin (18-31), a przed tygodniem uległ Enerdze Start Elbląg (21-28). W międzyczasie zawodniczki z pierwszej stolicy Polski pożegnały się również z krajowym pucharem – w walce o Final4 ORLEN Pucharu Polski Kobiet musiały uznać wyższość MKS-u Piotrcovii Piotrków Tryb., która wygrała ćwierćfinałowe starcie 27-25.
Popularne Pszczoły mają w ostatnim czasie sporo problemów kadrowych – do gry wróciła, co prawda, Monika Łęgowska, ale już od dłuższego czasu poza składami meczowymi pozostają m.in. kontuzjowane Nikola Szczepanik, Nikola Głębocka, Daria Konieczna czy Martyna Matysek. W czwartek wieczorem klub poinformował również, że z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Robert Popek, który był szkoleniowcem gnieźnianek od wielu lat. Zespół do końca sezonu ma prowadzić dotychczasowy drugi trener, Roman Solarek.
Liderkami zespołu, jeśli chodzi o ofensywę, są Malwina Hartman, Katarzyna Cygan oraz Żaneta Lipok – wszystkie trzy znajdują się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych zawodniczek ORLEN Superligi Kobiet.
W odmiennych nastrojach do meczu przystąpią podopieczne Marcina i Marka Paliców, które we wtorek wywalczyły awans do Final4 ORLEN Pucharu Polski. Kobierzyczanki pokonały we własnej hali KPR Ruch Chorzów 37-19.
Jeśli chodzi o parkiety ligowe to w ostatnim meczu musiały przełknąć gorycz porażki po starciu z MKS-em FunFloor Lublin – Kobierki po raz pierwszy w tym sezonie przegrały z lubiniankami. Na ten moment są trzecie w tabeli ORLEN Superligi Kobiet i nie mogą tracić punktów. Wspomniany zespół z Lublina wyprzedza je o trzy oczka, a liderki z KGHM MKS Zagłębia Lubin – o dwanaście (przy jednym spotkaniu rozegranym więcej).
W ostatnim meczu przed własną publicznością przed dłuższą przerwą (przerwa na zgrupowanie kadry oraz seria spotkań wyjazdowych) wicemistrzynie Polski podejmą MKS URBIS Gniezno. W trwającej kampanii już dwukrotnie wygrywały starcia z Pszołami – w pierwszej serii 29-18, w meczu rewanżowym już znacznie pewniej, bo 35-28.
– Naszym celem na to spotkanie jest tylko zwycięstwo. Znamy mocne strony zespołu z Gniezna i od pierwszych minut będziemy chciały je zneutralizować. Musimy narzucić swoje tempo gry, być skoncentrowane do samego końca i kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Wiemy, że możemy liczyć na wsparcie naszych kibiców i chcemy odwdzięczyć się trzema punktami – mówi obrotowa Kobierek, Anastasiya Melekestseva.
Spotkanie zaplanowano na sobotę, 29 marca, godz. 18:00. Obejrzeć je będzie można na platformie emocje.tv.
Sponsorem meczu jest firma Daikin, która od ponad stu lat dostarcza na światowe rynki przyszłościowe rozwiązania w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa – w skrócie dba o jakość powietrza, którym oddychamy.
Podczas sobotniego spotkania przeprowadzimy kolejną zbiórkę pieniędzy na rzecz Julki Łukomskiej – naszą zawodniczkę z fundacji Cancer Fighters można wesprzeć wirtualnie również tutaj.
21. seria ORLEN Superligi Kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – MKS URBIS Gniezno
sobota, 29 marca, godz. 18:00
transmisja: emocje.tv
bilety: ekobilet.pl