Gnieźnianki po fazie zasadniczej miały na swoim koncie dwadzieścia sześć punktów i zajmowały ostatnie miejsce premiowane awansem do grupy mistrzowskiej. Po dwóch rozegranych spotkaniach ich dorobek punktowy się nie powiększył – MKS przegrał na rozpoczęcie zmagań w tej części sezonu z KGHM MKS Zagłębiem Lubin (18-31), a przed tygodniem uległ Enerdze Start Elbląg (21-28). W międzyczasie zawodniczki z pierwszej stolicy Polski pożegnały się również z krajowym pucharem – w walce o Final4 ORLEN Pucharu Polski Kobiet musiały uznać wyższość MKS-u Piotrcovii Piotrków Tryb., która wygrała ćwierćfinałowe starcie 27-25.

Popularne Pszczoły mają w ostatnim czasie sporo problemów kadrowych – do gry wróciła, co prawda, Monika Łęgowska, ale już od dłuższego czasu poza składami meczowymi pozostają m.in. kontuzjowane Nikola Szczepanik, Nikola Głębocka, Daria Konieczna czy Martyna Matysek. W czwartek wieczorem klub poinformował również, że z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Robert Popek, który był szkoleniowcem gnieźnianek od wielu lat. Zespół do końca sezonu ma prowadzić dotychczasowy drugi trener, Roman Solarek.

Liderkami zespołu, jeśli chodzi o ofensywę, są Malwina Hartman, Katarzyna Cygan oraz Żaneta Lipok – wszystkie trzy znajdują się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych zawodniczek ORLEN Superligi Kobiet. 

W odmiennych nastrojach do meczu przystąpią podopieczne Marcina i Marka Paliców, które we wtorek wywalczyły awans do Final4 ORLEN Pucharu Polski. Kobierzyczanki pokonały we własnej hali KPR Ruch Chorzów 37-19. 

Jeśli chodzi o parkiety ligowe to w ostatnim meczu musiały przełknąć gorycz porażki po starciu z MKS-em FunFloor Lublin – Kobierki po raz pierwszy w tym sezonie przegrały z lubiniankami. Na ten moment są trzecie w tabeli ORLEN Superligi Kobiet i nie mogą tracić punktów. Wspomniany zespół z Lublina wyprzedza je o trzy oczka, a liderki z KGHM MKS Zagłębia Lubin – o dwanaście (przy jednym spotkaniu rozegranym więcej). 

W ostatnim meczu przed własną publicznością przed dłuższą przerwą (przerwa na zgrupowanie kadry oraz seria spotkań wyjazdowych) wicemistrzynie Polski podejmą MKS URBIS Gniezno. W trwającej kampanii już dwukrotnie wygrywały starcia z Pszołami – w pierwszej serii 29-18, w meczu rewanżowym już znacznie pewniej, bo 35-28. 

– Naszym celem na to spotkanie jest tylko zwycięstwo. Znamy mocne strony zespołu z Gniezna i od pierwszych minut będziemy chciały je zneutralizować. Musimy narzucić swoje tempo gry, być skoncentrowane do samego końca i kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Wiemy, że możemy liczyć na wsparcie naszych kibiców i chcemy odwdzięczyć się trzema punktami – mówi obrotowa Kobierek, Anastasiya Melekestseva. 

Spotkanie zaplanowano na sobotę, 29 marca, godz. 18:00. Obejrzeć je będzie można na platformie emocje.tv. 

Sponsorem meczu jest firma Daikin, która od ponad stu lat dostarcza na światowe rynki przyszłościowe rozwiązania w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa – w skrócie dba o jakość powietrza, którym oddychamy.

Podczas sobotniego spotkania przeprowadzimy kolejną zbiórkę pieniędzy na rzecz Julki Łukomskiej – naszą zawodniczkę z fundacji Cancer Fighters można wesprzeć wirtualnie również tutaj. 

21. seria ORLEN Superligi Kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – MKS URBIS Gniezno
sobota, 29 marca, godz. 18:00
transmisja: emocje.tv
bilety: ekobilet.pl