Informacje prasowe
Paulina Stapurewicz opuszcza KPR Gminy Kobierzyce
Paulina Stapurewicz żegna się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Rozgrywająca reprezentowała Kobierki przez półtorej sezonu.

Paulina Stapurewicz przeniosła się do Kobierzyc w styczniu 2025 roku ze słowackiej HC DAC Dunajskiej Stredy. Od tamtego czasu wystąpiła w trójkolorowych barwach czterdzieści cztery razy. W ORLEN Superlidze Kobiet zapisała na swoim koncie sześćdziesiąt osiem bramek. Łącznie zdobyła ich dla Kobierek osiemdziesiąt sześć.
Największym sukcesem popularnej Stapy i drużyny KPR-u było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski w maju 2025 roku.
– Chciałabym przede wszystkim podziękować wszystkim za te półtora roku. Zarządowi, sztabowi, dziewczynom i kibicom za tak ciepłe przyjęcie i za to że czułam się tutaj bardzo dobrze. W życiu każdego sportowca zmiany są niemal nieuniknione, a to właśnie ta atmosfera w drużynie i na trybunach sprawiła, że odejście z Kobierzyc wiąże się z ogromnym sentymentem i bardzo ciepłymi wspomnieniami – mówi Paulina.
Po sezonie 2025/2026 Paulina odejdzie z Klubu, a swoją karierę kontynuować będzie w niemieckim Wildcats UNION Halle-Neustadt.
Stapa dziękujemy i do zobaczenia!
Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce razem z Pauliną opuszczają także Sofia Holinska, Justyna Świerczek, Ivana Gakidova oraz Patrycja Chojnacka. Nowe kontrakty podpisały Aleksandra Kucharska, Małgorzata Buklarewicz, Zuzanna Ważna oraz Viktoriia Saltaniuk. W nowym sezonie w kobierzyckich barwach zobaczymy także po raz pierwszy Milicję Ignjatović z Serbii oraz Gabiję Pilikauskaite z Litwy.
