Informacje prasowe
Przygotowania… czas start!
Była zacięta walka o utrzymanie w ORLEN Superlidze, był czas na odpoczynek, teraz pora na solidne przygotowanie do kolejnych zmagań na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek. W poniedziałek, 14 lipca, szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin rozpoczęły okres przygotowawczy przed sezonem 2025/2026. W planie: trening, trening i jeszcze raz trening, a do tego spora dawka towarzyskiego grania z zespołami z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Zawodniczki mają już za sobą kilka tygodni przygotowań indywidualnych. Teraz czas na intensywne treningi w większym gronie. Te będą odbywały się dwa razy dziennie: najczęściej w Hali Widowiskowo-Sportowej i w Centrum Rekreacji FORMA, ale będą też zajęcia w plenerze… i to główna część planu na najbliższe tygodnie. Zespół będzie musiał znaleźć jeszcze czas na badania oraz spotkania z dietetykiem. O odnowę biologiczną drużyny zadba Hotel UNITRAL Medical SPA w Mielnie.
Na przełomie lipca i sierpnia koszalinianki udadzą się do Wągrowca, gdzie czeka je pierwszy sparing z drużyną KPR Gminy Kobierzyce, czyli z brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski w sezonie 2024/2025. Stamtąd podopieczne trenera Dmytro Hrebeniuka udadzą się do Gniezna, gdzie czeka je kolejne towarzyskie granie, tym razem z tamtejszym Urbisem. Kolejne testy, już przed swoją widownią, zaplanowano na weekend 15-17 sierpnia w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Podczas kilkudniowego turnieju „Biało-zielone” zmierzą się z niemieckim Frankfurter Handball Club, występującym na co dzień w rozgrywkach 1. Bundesligi, z ukraińskim HC Rovno, grającym na najwyższym szczeblu rodzimego szczypiorniaka oraz z Elmas-KPS APR Radom, aktualnym wicemistrzem Ligi Centralnej. Tydzień później koszalinianki wezmą udział w podobnej imprezie w Piotrkowie Trybunalskim, a na koniec okresu przygotowawczego, 30 sierpnia, zagrają jeszcze z Pogonią Szczecin z Ligi Centralnej.
– Chcemy sporo popracować motorycznie, żeby dziewczyny weszły w sezon w pełni przygotowane i podbudowane. Zespół się przebudował, więc zależy mi na tym, by go jak najszybciej zgrać. Stąd też duża liczba zaplanowanych sparingów. Chcemy zagrać od ośmiu do dziesięciu meczów towarzyskich. Niewykluczone, że do i tak mocno wypełnionego już kalendarza, dojdzie jeszcze kolejne spotkanie kontrolne – zaznaczył Dmytro Hrebeniuk, trener Młynów Stoisław Koszalin.
Skład koszalińskiej drużyny jest już prawie kompletny. Przypominamy, że od nowego sezonu w biało-zielonych barwach zadebiutują rozgrywające: Serbka Jelena Knežević i Macedonka Ivana Arsenievska. Do Młynów Stoisław dołączyła jeszcze obrotowa Beata Naumczyk. Po rocznej przerwie wróci też ukraińska rozgrywająca Karina Bayrak.
– Planujemy pozyskać jeszcze jedną zawodniczkę na pozycję prawej skrzydłowej, przy czym ma to być piłkarka, która już wcześniej grała w którymś z zespołów ORLEN Superligi. Prowadzimy jeszcze rozmowy z kilkoma paniami. Po podpisaniu takiego kontraktu będziemy mogli mówić, że skład jest kompletny – poinformował Roman Granosik, prezes klubu Piłka Ręczna Koszalin.
Pełny skład Młynów Stoisław prezentujemy poniżej:
rozgrywające: Nicola Żmijewska, Patrycja Jura, Martyna Koper, Adrianna Nowicka, Daria Butomo (Ukraina), Karina Bayrak (Ukraina), Jelena Knežević (Serbia), Ivana Arsenievska (Republika Północnej Macedonii);
obrotowe: Hanna Rycharska, Beata Naumczyk;
skrzydłowe: Jagoda Lasek, Elif Sila Aydin (Turcja) i Oleksandra Furmanets (Ukraina);
bramkarki: Mai Gomaa (Egipt) i Alicja Klarkowska.
W przypadku bramkarki Kai Kuśpiet wciąż trwają negocjacje z rodzimym klubem odnośnie wypożyczenia zawodniczki.
Sztab szkoleniowy tworzą: Dmytro Hrebeniuk (trener), Joanna Dworaczyk (trener współpracujący), Aleksandra Zaleśny (przygotowanie motoryczne), Henryk Rycharski (trening bramkarski), Paweł Kaniewski (fizjoterapeuta), Marta Pawelec (dietetyk).
Początek rozgrywek ORLEN Superligi w sezonie 2025/2026 zaplanowano na środę, 3 września. W pierwszym meczu podopieczne trenera Dmytro Hrebeniuka nie będą miały łatwego zadania, zmierzą się na wyjeździe z mistrzyniami Polski KGHM Zagłębie Lubin. Liczba zespołów w ORLEN Superlidze pozostaje bez zmian, będzie ich 10. Wszystkie otrzymały już licencje niezbędne do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek.