Sofia Holinska przeniosła się do Kobierzyc w 2024 roku. W trakcie dwóch sezonów pojawiła się na boisku trzydzieści jeden razy, reprezentując Klub w ORLEN Superlidze Kobiet, ORLEN Pucharze Polski oraz międzynarodowych rozgrywkach – Lidze Europejskiej EHF oraz Pucharze Europy EHF. Łącznie zapisała na swoim koncie dwadzieścia cztery bramki. 

Największym sukcesem Sofii i drużyny KPR-u było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski w maju 2025 roku.

Po sezonie 2025/2026 Sofia odejdzie z Klubu. 

– Drugie pożegnanie jest łatwiejsze, więc tym razem krótko dziękuję kibicom za wsparcie i obecność przez cały czas gry w KPR – mówi Sofia.

Sofa, dziękujemy i do zobaczenia! 

Klub Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce razem z Sofią opuszczają także Justyna Świerczek, Paulina Stapurewicz, Ivana Gakidova oraz Patrycja Chojnacka. Nowe kontrakty podpisały Aleksandra Kucharska, Małgorzata Buklarewicz, Zuzanna Ważna oraz Viktoriia Saltaniuk. W nowym sezonie w kobierzyckich barwach zobaczymy także po raz pierwszy Milicję Ignjatović z Serbii oraz Gabiję Pilikauskaite z Litwy.