Informacje prasowe
Gramy o brąz! Wybrzeże przed historyczną szansą
Już we wtorek, 2 czerwca o godzinie 18:00, PGE Wybrzeże Gdańsk rozegra drugi mecz o brązowy medal ORLEN Superligi. W ERGO ARENIE gdańszczanie podejmą REBUD KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski i staną przed szansą wywalczenia pierwszego ligowego medalu od 25 lat.

Pierwszy krok wykonany
Sobotnie spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim dostarczyło kibicom ogromnych emocji. Po niezwykle wyrównanym meczu o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się zawodnicy PGE Wybrzeża Gdańsk. Dzięki temu podopieczni Patryka Rombla objęli prowadzenie w rywalizacji i we wtorek będą mogli zakończyć walkę o brąz przed własną publicznością.
Choć pierwszy krok został wykonany, w drużynie nie brakuje świadomości, że najtrudniejsze zadanie dopiero przed nimi. Jak podkreśla Jakub Będzikowski:
– Według mnie największym wyzwaniem będzie podejście do tego meczu z chłodną głową. Drużyna z Ostrowa przyjeżdża do Gdańska nie mając tak naprawdę nic do stracenia, a z takimi zespołami zawsze gra się najciężej.
Rekordowa frekwencja i wyjątkowa atmosfera
Wtorkowe spotkanie będzie wyjątkowe nie tylko ze względów sportowych. W ERGO ARENIE pojawi się ponad 6000 kibiców, co oznacza rekord frekwencji ORLEN Superligi. Dla zawodników Wybrzeża to kolejny dowód na to, jak wielką drogę przebył klub w ostatnich miesiącach.
– To, że na trybunach pojawi się ponad 6000 kibiców, to dla nas coś naprawdę wyjątkowego i najlepsza nagroda za cały sezon ciężkiej pracy. To pokazuje, że nasza postawa na parkiecie podoba się ludziom, a Gdańsk na nowo zakochuje się w piłce ręcznej – mówi Będzikowski.
Ostatni krok
Wybrzeże doskonale zdaje sobie sprawę, że seria nie została jeszcze rozstrzygnięta. Ostrovia w ostatnich latach wielokrotnie udowadniała swoją wartość, a mecze pomiędzy obiema drużynami niemal zawsze dostarczały ogromnych emocji. Kapitan zespołu, Rafał Stępień, podkreśla jednak, że drużyna jest gotowa na wyzwanie:
– Kibice mogą spodziewać się Wybrzeża głodnego zwycięstwa, Wybrzeża z charakterem do walki od pierwszej do ostatniej minuty. Odpowiednie nastawienie będzie kluczem. W pierwszym meczu potrafiliśmy zachować koncentrację i spokój, szczególnie w trudniejszych momentach i to było naszą siłą.
– Taktycznie jesteśmy gotowi i wierzę, że mentalnie również będziemy. Gramy u siebie, przy rekordowej frekwencji ligi. Zrobimy wszystko, by zrobić drugi krok tutaj, w Gdańsku i zdobyć brązowy medal.
Historyczna szansa
Przed PGE Wybrzeżem Gdańsk jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat. Stawką jest nie tylko medal ORLEN Superligi, ale również zapisanie się w historii klubu. Po srebrnym medalu Pucharu Polski gdańszczanie stoją przed szansą wywalczenia pierwszego ligowego medalu od ćwierć wieku.
Początek meczu PGE Wybrzeże Gdańsk – REBUD KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski o godzinie 18:00.