Informacje prasowe
Piotrkowianin został w ORLEN Superlidze!
Po raz drugi piłkarze ręczni Piotrkowianina okazali się lepsi w barażu od wicemistrza Ligi Centralnej Sandry Spa Pogoni Szczecin. Po wygranej w Szczecinie 34:31 zespół Stanisława Makowiejewa i Kamila Wasilewskiego wygrał we własnej hali 33:30. Tym samym utrzymał się w ORLEN Superlidze.

To nie był łatwy rewanż. Kilka razy wydawało się, że Piotrkowianin odskoczył od rywala na bezpieczną przewagę 3-4 bramek i za każdym razem ambitnie walczący goście tę przewagę niwelowali. Jeszcze na kwadrans przed końcem sprawa końcowego wyniku barażu była otwarta. Na tablicy świetlnej widniał bowiem remis 20:20. Wtedy Piotrkowianin rzucił cztery bramki z rzędu i stało się jasne, że w przyszłym sezonie zostanie w gronie najlepszych drużyn w Polsce. Dwie bramki rzucił Roman Pożarek, który zakończył swoją piękną karierę sportową.
– Najważniejsze było to, aby utrzymać Superligę w Piotrkowie. To miasto na to zasługuje. Ja przez czternaście lat przeżyłem tu różne chwile – piękne i te mniej przyjemne. Chciałem podziękować wspaniałym kibicom. Piotrków zawsze będę miał w swoim sercu – powiedział 41-letni obrotowy, który w Piotrkowianinie grał przez czternaście sezonów (2012-2026).
Piotrkowianin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 33:30 (11:10)
Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Lewandowski – Wawrzyński 7, Dróżdż 6/3, Gogola 4, Grzesik 4, Trójniak 3, Mastalerz 2, Pożarek 2, Szopa 2, Filipowicz 1, Makowiejew 1, Surosz 1, Jurczenia, Rutkowski.
Kary: 12 min (Surosz x2, Dróżdż, Filipowicz, Makowiejew, Pożarek)
Rzuty karne: 3/3
Sandra Spa: Makowski, Witkowski – Polok 8/3, Biały 6, Nowosielski 4, Machut 3, Mitruczuk 3, Biernacki 2, Klapka 2, Wiśniewski 2, Bogacz, Sosna, Staniak-Politański.
Kary: 10 min (Wiśniewski x2, Polok, Nowosielski, Biernacki)
Rzuty karne: 3/6