-
Frekwencja ORLEN Superligi 2025/2026. Ponad ćwierć miliona kibiców na trybunach!
Ponad 250 tysięcy kibiców obejrzało z trybun mecze ORLEN Superligi w sezonie 2025/2026. Pod względem średniej kibiców na mecz, utrzymany został poziom z zeszłego roku. Który klub przyciągał najwięcej fanów, a które spotkania cieszyły się największym zainteresowaniem?
-
Gladiatory 2026: Poznaliśmy najlepszych zawodników i trenera sezonu ORLEN Superligi
Poznaliśmy laureatów Gladiatorów, prestiżowych nagród ORLEN Superligi dla najlepszych zawodników i trenera sezonu. Zawodnikiem Sezonu 2025/2026 został Kamil Adamski z Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
-
PGE Wybrzeże Gdańsk wraca na podium po 25 latach
Ćwierć wieku temu PGE Wybrzeże Gdańsk wywalczyło ostatnie z dziesięciu mistrzostw Polski. Klub znad morza wraca na podium superligowych rozgrywek. W walce o brąz, po dwóch emocjonujących spotkaniach, okazał się lepszy od Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.
Informacje prasowe Superliga Sp. z o.o.
Informacje prasowe - Kluby
-
19-letnie objawienie w drodze na szczyt – Maksym Matyszczyk zawodnikiem ORLEN Wisły Płock!
ORLEN Wisła Płock stawia na młodość, budując skład na lata rywalizacji o najwyższe cele w Polce i w Europie. SPR Wisła Płock podpisała kontrakt z jednym z najbardziej obiecujących rozgrywających młodego pokolenia – Maksymem Matyszczykiem, MVP Mistrzostw Polski Juniorów, który związał się z Nafciarzami umową w formule 3+1 i dołączy do seniorskiego zespołu Niebiesko-Biało-Niebieskich latem 2026 roku.
-
Igor Szafryna dołącza do Corotop Gwardii Opole!
Igor Szafryna, Mistrz Polski Juniorów oraz MVP turnieju na pozycji obrotowego, od nowego sezonu przenosi się do Corotop Gwardii Opole. Dla 19-latka będzie to początek nowego rozdziału – po zakończeniu występów w Niebiesko-Biało-Niebieskich barwach spróbuje swoich sił w rozgrywkach ORLEN Superligi w zespole pod wodzą Bartosza Jureckiego.
-
Kolejny rozdział w wiślackiej historii Marcina Wicharego!
Po pięciu sezonach pracy w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny ORLEN Wisły Płock od lata 2026 Marcin Wichary będzie kontynuował swoją trenerską drogę w Wisła Handball Academy, gdzie zajmie się szkoleniem i rozwojem młodych zawodników.
-
Nowa rola Mirsada Terzicia w ORLEN Wiśle Płock!
Mirsad Terzić nie odchodzi z ORLEN Wisły Płock, lecz od sezonu 2026/2027 zamienia boisko na ławkę trenerską i na stałe włączony zostaje do sztabu szkoleniowego Nafciarzy. Bośniak podpisał dwuletnią umowę i do 2028 roku będzie pełnił funkcję asystenta trenera Niebiesko-Biało-Niebieskich.
-
Koniec wspólnej drogi – Kiryl Samoila, Marcel Sroczyk i Wojciech Borucki odchodzą z ORLEN Wisły Płock!
W sporcie zmiany są nieodłącznym elementem budowania przyszłości. Po zakończeniu obecnego sezonu ORLEN Wisła Płock zakończy współpracę z trzema zawodnikami – Kirylem Samoilą, Marcelem Sroczykiem i Wojciechem Boruckim. Tym samym dobiegnie końca kolejny rozdział w historii ich występów dla płockiego klubu.
-
Mirko Alilović na dłużej w Niebiesko-Biało-Niebieskich barwach!
Mirko Alilović podpisał nową umowę z ORLEN Wisłą i w kolejnym sezonie ponownie będzie strzegł bramki Nafciarzy. Tym samym będzie kontynuował grę z zespołem z Mazowsza z myślą o odzyskaniu tytułu Mistrza Polski.
-
PGE Wybrzeże Gdańsk brązowym medalistą ORLEN Superligi!
PGE Wybrzeże Gdańsk pokonało Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 33:24 (16:12) w drugim meczu rywalizacji o trzecie miejsce i sięgnęło po brązowy medal ORLEN Superligi. To pierwszy ligowy medal gdańskiej drużyny od 25 lat. Historyczny sukces Wybrzeże przypieczętowało w ERGO ARENIE przy rekordowej publiczności –- spotkanie obejrzało ponad 6,5 tysiąca kibiców.
-
ORLEN Wisła Płock sfinalizowała kontrakt z Michałem Daszkiem!
Kapitan Niebiesko-Biało-Niebieskich przedłuża historię swoich występów w Płocku! Na mocy aktywowanej klauzuli w kontrakcie Michał Daszek będzie reprezentował ORLEN Wisłę Płock również w sezonie 2026/2027, pozostając ważnym ogniwem drużyny, która powalczy o odzyskanie Mistrzostwa Polski.
-
Gramy o brąz! Wybrzeże przed historyczną szansą
Już we wtorek, 2 czerwca o godzinie 18:00, PGE Wybrzeże Gdańsk rozegra drugi mecz o brązowy medal ORLEN Superligi. W ERGO ARENIE gdańszczanie podejmą REBUD KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski i staną przed szansą wywalczenia pierwszego ligowego medalu od 25 lat.