Wynik spotkania otworzyła Karolina Jureńczyk, ale mimo kilku prostych błędów na samym początku spotkania, Kobierki odpowiedziały trafieniem Aleksandry Tomczyk. Chwilę później grały już w podwójnym osłabieniu, ale nie pozwoliły rywalkom na odskoczenie. Świetnie w tej części meczu spisywała się Natalia Janas, która kończyła akcje z nominalnej pozycji oraz szybkich kontrataków (8-12 w 23′). Dzięki serii kilku trafień z rzędu pod koniec pierwszej połowy KPR wypracował sobie przewagę i na przerwę schodził z czterema bramkami różnicy (15-11).

Po zmianie stron gospodynie zaczęły odrabiać straty. Dobrą zmianę w bramce dała Oliwia Suliga, a zawodniczki KPR-u mimo dochodzenia do sytuacji rzutowych, często nie potrafiły ich wykończyć. Piotrkowianki złapały kontakt w 41. minucie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały największy problem z zatrzymaniem duetu Jureńczyk-Królikowska, a mecz zaczął się w zasadzie od nowa.

W ostatniej minucie kobierzyczanki popełniły prosty błąd podania, który rywalki wykorzystały, aby oddać rzut do pustej bramki i zwiększyć dystans do dwóch trafień. KPR zdążył jeszcze odpowiedzieć, ale jedna bramka nie zmieniała ostatecznego rezultatu. Piotrcovia wygrała 27-26.

Najlepszą zawodniczką w zespole Kobierek wybrano Natalię Janas, a MVP całego spotkania została Oliwia Suliga.

Porażka nie pozwoli podopiecznym Edyty Majdzińskiej na ponowne wyprzedzenie MKS-u FunFloor Lublin w ligowej tabeli. Na cztery serie przed końcem KPR jest trzeci, a różnica między dwoma zespołami walczącymi o wicemistrzostwo wynosi dwa punkty.

W środę KPR Gminy Kobierzyce walczyć będzie o finał ORLEN Pucharu Polski – na drodze Kobierek do obrony tytułu stanie EUROBUD JKS Jarosław.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Gminy Kobierzyce 27-26 (11-15)

MKS:  Opelt, Suliga – Królikowska 4, Polaskova 1, Sobecka 3, Szczepanek 2, Świerczek 2, Jureńczyk 5, Trbović, Waga 2, Grobelna , Schneider , Drażyk 5, Oreszczuk 1, Radushko 2, Jasińska.