9 września 2023 w Kobierzycach odbyła się pierwsza seria ORLEN Superligi Kobiet dla zespołów EKS Start Elbląg oraz dla KPR Gminy Kobierzyce. Pierwsza połowa meczu, już w pierwszych trzech minutach przeniosła aż 3 bramki dla gospodarzy. W 14 minucie prowadziły już 11-3 nad EKS Start Elbląg. Zawodniczką z Kobierzyc, która mocno się wyróżniła była Mariola Wiertelak, która po kwadransie gry miała na swoim koncie pięć celnych trafień. Wśród Elblążanek straty próbowały odrobić Vitoria Macedo oraz Paulina Stapurewicz. Mocny atak i silna obrona gospodyń dały im aż 8 bramek przewagi w pierwszej połowie (19-11). Elblążanki zbyt długo się rozkręcały, straciły sporo okazji i rzuciły kilka niecelnych bramek.

W drugiej część spotkania można było zauważyć, że Elbląg rozpoczął gonienie swoich rywalek. W 38 minucie meczu Kobierzyce prowadziły 22-13. Można było obejrzeć kilka bardzo ciekawych akcji, czy szybkich wymiany goli pomiędzy zespołami. W 45 minucie wynik wynosił 24-16, a pięć minut przed zakonczeniem meczu różnica wynosiła 29-25. W ostatnich dwóch minutach meczu zespół KPR Gminy Kobierzyce wykorzystał okazję i grał z przewagą w ilości zawodniczek. Zespoł Romana Monta popełnił błąd przy zmianie i otrzymał karę. Spotkanie w Kobierzycach zakonczyło się zwycięstwem dla KPR Gminy Kobierzyce.

MPV otrzymała zawodniczka z Kobierzyc – Mariola Wiertelak. Przyznano również nagrodę indywidualną dla drużyny przeciwnej i otrzymała ją Vitoria Macedo.

W drugiej serii EKS Start Elbląg zmierzy się z KGHM MKS Zagłębiem Lubin, a KPR Gminy Kobierzyce z zespołem HC Galiczanka Lwów.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 33-27 (19-11)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Saltaniuk –  Wiertelak 10, Drażyk 7, Cygan 5, Janas 2, Kozioł 2, Ważna 3, Despodovska 2, Melekestseva 2, Buklarewicz, Kucharska, Smolinh.

EKS Start Elbląg: Radojcić, Ciąćka – Macedo 11, Stapurewicz 5, Wołoszyk 4, Głębocka 2, Bancilon 2, Dworniczuk 2, Weber 1, Grabińska, Pahrabitskaya,  Tarczyluk, Owczarek, Kuźmińska.

Zdjęcia: Michał Ciechanowicz