Turniej podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka rozpoczęły od spotkania ze, znaną już z przedsezonowego obozu treningowego, Iuventą Michalovce. Pierwsza połowa zdecydowanie była wyrównana. Obie drużyny nie odpuszczały, i do szatni schodziły przy remisie 16:16. Pomimo dobrej gry Pszczół, w drugiej części spotkania szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły miejscowe. Ostatecznie starcie zakończyło się wygraną gospodyń 33:27.

Iuventa Michalovce: Almeidová, Jablonská – Kowaliková (4), Radovičová (6) , Pejovičová (3), Bačenková, Wollingerová (2), Paľová (3), Klučková, Kompaniecová (2), Habánková (4), Soskyda, Popovcová (6), Dorszová (1), Kohučová, Krivokapičová

MKS URBIS Gniezno: Konieczna, Hoffmann – Łęgowska (8) Lipok (6), Kuriata (3), Nurska (3), Hartman (2), Giszczyńska (2), Szczepanik (2), Widuch (1), Chojnacka, Siwka, Wabińska, Tanaś, Bartkowiak

Drugiego dnia rywalizacji szczypiornistki z pierwszej stolicy Polski rozegrały spotkanie z węgierskim KKC Kisvárda. Ponownie można było oglądać bardzo wyrównaną grę. Gnieźnianki w pierwszej połowie prezentowały się dobrze, lecz przed syreną oznaczającą koniec pierwszej części musiały uznać minimalną wyższość swoich rywalek (13:15, 30′). W drugiej odsłonie jednak nie pozostały im dłużne i po bardzo emocjonującej końcówce, gdzie nie wiadomo było do ostatnich sekund kto tego dnia zwycięży, to ostatecznie Pszczoły okazały się lepsze o jedną bramkę (28:27, 60′).

KKC Kisvárda: Torda, Matefi – Mérai (1), Novak (6), Djatevska (1), Bucsi (3), Siska, Kovalcsik (4), Ayano (4), Akijama (1), Gem (1), Makó, Karnik (4), Szabó (1).

MKS URBIS Gniezno: Konieczna, Hoffmann – Kuriata (5), Nurska (5), Szczepanik (5), Hartman (4), Lipok (4), Łęgowska (2), Tanaś (1), Chojnacka (1), Giszczyńska (1), Siwka, Widuch, Wabińska, Bartkowiak

Na zakończenie Żółto-czarnym przyszło rywalizować z wielokrotnymi Mistrzyniami Ukrainy: Karpatami Użhorod. Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo zacięte, a może wskazywać na to fakt, że w pierwszej połowie padło prawie 40 bramek. Gnieźnianki były tylko minimalnie lepsze (20:18). W drugiej części intensywność tego starcia wcale nie zmalała, jednak ostatecznie to Żółto-czarne wyraźnie pokazały swoją wyższość, wygrywając 38:36.

Karpaty Użhorod: Rezunenko, Sumaroka – Makarenko, Havavka, Kiych, Martsyn, Slobodian, Nesterenko, Tovtyn, Mikhnieva, Volubtseva, Polietajeva, Petriv

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Nurska (6), Szczepanik (5), Kuriata (5), Hartman (4), Lipok (4), Łęgowska (4), Tanaś (3), Wabińska (2), Chojnacka (2), Siwka (2), Giszczyńska (1), Widuch, Bartkowiak

Słowacki turniej był świetną okazją do „naoliwienia trybów” i przygotowania się do styczniowego powrotu rozgrywek ORLEN Superligi Kobiet w sparingach z wymagającymi przeciwnikami. Warto także podkreślić, że okazję do gry w drużynie trenerów Popka i Solarka dostała także młodzież. Kolejne doświadczenia młodych zmienniczek mogą okazać się tym bardziej cenne, że drugą część sezonu MKS będzie musiał radzić sobie bez kontuzjowanej Justyny Świerżewskiej.

Zmagania w Pucharze Karpackim gnieźnianki zakończyły ostatecznie na drugim miejscu, pokonując przy tym medalistki Ukrainy, czy reprezentantki węgierskiej Narodowej I Ligi. Pierwsza lokata przypadła miejscowej Iuvencie.