Dzisiejszy mecz zapowiadał wiele sportowych emocji. Zarówno EKS Start Elbląg, jak i Galiczanka Lwów walczyły o swoje pierwsze punkty po dwóch przegranych meczach w ramach ORLEN Superliga Kobiet w piłce ręcznej. W pierwszej minucie meczu pierwszą bramkę oddała zawodniczka z Elbląga Weronika Weber, jednak lwowianki nie pozostały dłużne, nie tylko wyrównały wynik, ale i z każdą minutą powiększały przewagę. W 8 minucie meczu Galiczanka Lwów prowadziła 5:2. Podczas meczu można było obejrzeć wiele skutecznych obron z udziałem Małgorzaty Ciąćki.

W 14 minucie zawodniczki z Elbląga traciły 3 bramki, szkoleniowiec Roman Mont poprosił o przerwę. Zawodniczki ze Startu rozpoczęły gonienie rywalek. W 16 minucie bramkę strzeliła Macedo, a chwile po niej skutecznego ataku dokonała Weber. Kolejne minuty to atak, obrona i nadrabianie strat. Wyrównanie bramek udało się osiągnąć dopiero w 23. minucie meczu, wtedy to trener Galiczanek Lwów poprosił o przerwę. W zaledwie 2 minuty do końca przerwy, zawodniczki z Lwowa oddały 3 celne bramki, które doprowadziły, że pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 18:15.

Druga połowa nie okazała się lepsza dla elblążanek. Mocna obrona i lepsza skuteczność Galiczanek spowodowały, że zwiększały przewagę nad gospodyniami. W 51 minucie meczu trener Startu poprosił o przerwę (wynik w tym momencie wynosił 25:32 dla Lwowa). Kolejne minuty, to wymiana bramek za bramkę. Zawodniczki z Elbląga próbowały gonić swoje rywalki, jednak te nie pozostawały im dłużne i nie zwalniały tempa. W 54 minucie 27 bramkę dla Startu strzeliła Weber, a w 55  Głębocka. Ostatnie minuty, to kolejne próby na dogonienie rywalek. Tuż przed zakończeniem meczu, ostatnie słowo należało do Galiczanek i to oni oddali kolejny skuteczny rzut. 3 seria ORLEN Superliga Kobiet w Elblągu zakończyła się zwycięstwem drużyny Galiczanka Lwów.

EKS Start Elbląg – Galiczanka Lwów 31:37 (15:18)

Start Elbląg: Ciąćka, Radojcić – Weber 7, Macedo 5, Stapurewicz 4, Wołoszyk 4, Pahrabitskaya 4, Głębocka 3, Dworniczuk 1, Tarczyluk 1, Kuźmińska 1, Grabińska 1, Bancilon, Stefańska, Owczarek.
Karne: 3/3
Kary: 12 min. (Weber, Stapurewicz, Głębocka, Kuźmińska, Bancilion)

Galiczanka Lwów: Stadnyk, Mykoliuk, M. Poliak  – Dmytryshyn 9, T. Poliak 8, Konovalova 6, Shukal 4, Diachenko 4, Prokopiak 2, Merkevych 2,  Dutko 1, Kozak 1, Zrdila, Tkach, Lakatosh, Hutnyk.
Karne: 4/7
Kary: 8 min. (Konovalova, Prokopiak – czerwona kartka w 56’)

4. Seria ORLEN Superliga Kobiet dla EKS Start Elbląg rozegra się 30 września 2023. Elblążanki zmierzą się z AWS Energa Szczypiorno Kalisz.