Podczas pierwszego starcia obu drużyn 9 września w Piotrkowie Trybunalskim lepiej zaczęły debiutantki w ORLEN Superlidze Kobiet, w 3. minucie wygrywały bowiem 4:0. Piotrcovia bardzo szybko jednak podniosła się po tym niespodziewanym ciosie i już w 9. minucie na świetlnej tablicy widniał remis 4:4. W pierwszej połowie kaliszanki dotrzymywały jednak kroku gospodyniom nie pozwalając na zbudowanie przewagi. Po trzydziestu minutach był remis 15:15. Druga połowa to już jednostronna gra w wykonaniu Piotrcovii. AWS Energa Szczypiorno stracił skuteczność w ataku, a w obronie nie grał już tak dokładnie jak przed przerwą. Piotrkowianki to wykorzystały budując swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Ostatecznie wygrały aż 36:24.

Meczem z Piotrcovią zaczynamy drugą rundę zmagań w ORLEN Superlidze Kobiet, a jednocześnie jest to nasz ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Dlatego tym bardziej chcemy się zrewanżować i zdobyć punkty przed własną publicznością – mówi rozgrywająca Daria Miłek.

Liczę na gorące wsparcie naszych kibiców, którzy nigdy nie zwodzą. Miejsce w tabeli, w którym aktualnie się znajdujemy to jedynie przystanek, a nie punkt docelowy. W meczu z Piotrcovią, ale t każdym kolejnym, będziemy chciały pokazać naszą najlepszą piłkę ręczną i zdobywać punkty – mówi bramkarka AWS-u Palina Kukharchyk.

Sobotnie spotkanie w hali Kalisz Arena zaplanowane jest na godz. 16.00. Transmisja odbędzie się na platformie Emocje.tv.