Mecz w Koszalinie rozpoczął się dla naszego zespołu obiecująco. Po bramkach Żanety Lipok prowadziliśmy 2:1. Później to rywalki częściej trafiały do siatki – po dwa gole rzuciły Julia Andrijczuk, Natalia Wołownyk i Gabriela Urbaniak. W 12. minucie, przy stanie 8:4 dla Młynów Stoisław, trener Marcin Księżyk poprosił o czas.

Po krótkiej przerwie zobaczyliśmy inny Ruch – skuteczny, szybko odrabiający stratę. Najpierw Natalia Stokowiec popisała się efektowną wkrętką, potem bramki zdobywały: Aleksandra Jaroszewska, Natalia Kolonko oraz Lipok. „Niebieskie” przegrywały w 17. minucie już tylko 8:9 i wydawało się, że najgorsze mają za sobą. Niestety stało się zupełnie inaczej.

Fatalna w wykonaniu naszego zespołu końcówka pierwszej połowy przesądziła o losach spotkania. Ruch nie potrafił przebić się przez obronę koszalinianek, a do tego seryjnie tracił gole, najczęściej po rzutach Urbaniak (5 bramek w tej części). W efekcie po 30 minutach przegrywał ośmioma bramkami (10:18).

Po zmianie stron nie było niestety poprawy w grze naszego zespołu. Przez 9 minut „Niebieskie” rzuciły zaledwie jedną bramkę, popełniając sporo błędów i nie wykorzystując rzutu karnego. Koszalin miał nawet 12-14 goli przewagi.

Na plus trzeba zapisać występ Żanety Lipok, która w drugich 30 minutach rzuciła siedem goli, a w całym meczu dziesięć. Kaja Gryczewska obroniła kilka rzutów, a do tego sama zdobyła bramkę (rzutem przez całe boisko). To jednak było zbyt mało, by myśleć o wywiezieniu punktów z Koszalina. Ruch uległ Młynom Stoisław 26:37 i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Następny mecz „Niebieskie” rozegrają 11 października – ponownie na wyjeździe, z Eurobudem JKS Jarosław.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Ruch Chorzów 37:26 (18:10)