Lublinianki przegrały w tym sezonie tylko raz, z KGHM MKS-em Zagłębiem Lubin (7. kolejka, 24:27). Są obecnie na drugim miejscu w ligowej tabeli (30 punktów). Choć czarno-niebieskie, ciągle czekające na przełamanie, nie będą faworytkami starcia 12. serii, z pewnością nie zabraknie im zaangażowania i chęci do poszukania szans na zapunktowanie. – Czeka nas bardzo ciężki mecz. Zespół z Lublina to najwyższa krajowa półka. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i realizować założenia meczowe przez całe sześćdziesiąt minut, bez przestojów w grze – mówi rozgrywająca JKS-u, Katarzyna Kozimur.

Jarosławianki rozpoczęły nowy rok od wyjazdowego meczu w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie uległy miejscowej Piotrcovii 32:24. Wynik tego spotkania nie odzwierciedla jednak tego, jak podopieczne Michała Kubisztala prezentowały się przez ponad czterdzieści minut, nawiązując równą walkę z wyżej notowanym rywalem.

ORLEN Superliga Kobiet, po dłuższej przerwie (ostatni, domowy mecz czarno-niebieskie rozegrały 18 listopada 2023 roku) wraca do jarosławskiej hali MOSiR. – Będzie to pierwsza okazja w 2024 roku do spotkania się z naszymi kibicami, więc do zobaczenia na hali! – dodaje Kozimur.