Koszalinianki, podobnie jak w ostatnim starciu z Piotrcovią, wystąpiły w mocno osłabionym, dziesięcioosobowym składzie. Jednak to one zdecydowanie lepiej radziły sobie na początku spotkania. Pierwszą bramkę nieskuteczne do tego momentu miejscowe zdobyły dopiero po pięciu minutach, przy czym „Biało-zielone” miały na koncie już dwa trafienia (6. min – 1:2). Po chwili gospodynie objęły jednak swoje pierwsze prowadzenie (12. min – 4:3) trafiając do pustej bramki, gdy drużyna Młynów Stoisław otrzymała karę dwóch minut po błędzie zmiany. Od tego czasu zespoły toczyły wyrównaną rywalizację. Dopiero w 27. minucie piotrkowianki zapewniły sobie najwyższą jak do tej pory przewagę (13:10). Do przerwy przyjezdnym udało się jeszcze częściowo nadrobić zaległości. Zespoły schodziły do szatni przy rezultacie 14:13.

Po zmianie stron boiska Młyny Stoisław doprowadziły do remisu, a następnie objęły prowadzenie (15:14). Mimo że trenerzy Waldemar Szafulski i Waldemar Szymański mieli do dyspozycji nieliczne grono zawodniczek, a ich zespół plasuje się obecnie dwie pozycje niżej niż Piotrcovia, koszalinianki potrafiły postawić się rywalkom i rywalizować z nimi na równym poziomie. Jednak na nieco ponad kwadrans przed ostatnim gwizdkiem w drużynie przyjezdnych zaczęło się coś psuć. Piotrkowianki wykorzystały sytuację, wypracowując sobie solidną przewagę, którą utrzymały do samego końca. – Dziś było podobnie jak ostatnio, z tym że wielu zawodniczkom wcześniej niż w poprzednim meczu zabrakło sił. Pojawiały się błędy, ale wiem, że nie wynikały one z braku wiedzy, a po prostu ze zmęczenia. Dopóki były siły, dziewczyny grały mądrze. Są obolałe i przemęczone i myślę, że i tak należą im się gratulacje za to ile dają z siebie. Teraz musimy jeszcze zacisnąć zęby przed kolejnym sobotnim meczem. Mam nadzieję, że do tego czasu powróci do gry przynajmniej jedna z niedysponowanych w tej chwili zawodniczek – mówił Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 4, Żaneta Lipok 7, Aleksandra Zaleśny 1, Martyna Żukowska 5, Hanna Rycharska 6, Adriana Kurdzielewicz 2, Martyna Borysławska , Daria Somionka.

Skład i bramki MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Magdalena Drażyk 4, Sylwia Klonowska 1, Aleksandra Oreszczuk 4, Małgorzata Trawczyńska 2, Monika Majsak, Patrycja Królikowska 3, Karolina Jureńczyk 7, Daria Grobelna 2, Lucyna Sobecka , Tatjana Trbovic 3, Joanna Waga 3, Hanna Yashchuk 1, Natalia Fesdorf 1, Kinga Stanisławczyk 1.