MKS FunFloor Lublin zrewanżował się ekipie CS Minaur Baia Mare za przegraną z początku sierpnia w Rumunii. We własnej hali lublinianki nie miały sobie równych i zwyciężyły 31:19.

Wynik otworzyły przyjezdne. Weronikę Gawlik pokonała rosła hiszpanka, Maria Gomes Da Costa. Lublinianki szybko ruszyły do ataku. Najpierw nieskutecznie bramkę atakowały Magda Balsam i Julia Pietras. W końcu sędziowie podyktowali rzut karny za faul na Sarze Kovarovej, który skutecznie wykorzystała popularna „Baza”. Pod koniec trzeciej minuty kolejnego gola zdobyła Kinga Achruk i biało-zielone prowdziły 2:1. Minutę później okazję z siedmiu metrów mieli goście, ale kapitan lubelskiej drużyny nie pozwoliła, by piłka znalazła się w siatce.

Gdy w połowie siódmej minuty skutecznie kontrę wykorzystała Oktawia Płomińska, MKS prowadził już 4:2. Rumunki szybko odzyskały kontakt. Gospodynie skutecznie niwelowały widoczną gołym okiem fizyczną przewagę gości. W 10. minucie swojego pierwszego gola przed lubelską publicznością zdobyła Stela Posavec. Chorwatka trafiła na 6:4. Niedługo później z halą Globus przywitała się rodowita lublinianka, Aleksandra Tomczyk, zdobywając bramkę na 7:5. Trzybramkowe prowadzenie dało biało-zielonym premierowe trafienie w Lublinie Sary Kovarovej. W 13. minucie Tomczyk trafiła ponownie i jej zespół wygrywał 9:5. Gdy minął pierwszy kwadrans, obie ekipy miały po jednej bramce więcej.

Niemal trzy minuty przestoju przełamała dwójkowa akcja Szynkaruk-Noga. Obrotowa z rozbrajającą łatwością umieściła piłkę w siatce po podaniu ze skrzydła. Gospodynie prowadziły 11:6. Rumunki szybko odrobiły dwa gole straty, ale ich wysiłek błyskawicznie zniwelowały niesamowicie szybkie oraz skuteczne Szynkaruk i Płomińska. W 22. minucie tablica wyników wskazywała rezultat 13:8 dla 22-krotnych mistrzyń Polski. 30 sekund później przewagę powiększyła rzutem z ostrego kąta Tomczyk.

W kolejnych minutach lublinianki miały nieco problemów ze skutecznością. Przyjezdne jednak także nie potrafiły umieścić piłki w siatce. Aż do 27. minuty, gdy Katarina Pavlović wykorzystała rzut karny. Stały fragment pozwolił też lubliniankom odbudować sześciobramkową przewagę. Z siedmiu metrów trafiła Magda Balsam. Wynik do przerwy ustaliła Kovarova. MKS po pół godziny gry zwyciężał 16:9.

Pierwsza bramka po zmianie stron to gol dla gości. Biało-zielone na bramkę dla Lublina czekały niemal do końca 33. minuty. Na 17:10 trafiła Paulina Masna. Obrona ósmego zespołu minionego sezonu ligi rumuńskiej wydawała się nieco bardziej szczelna, niż przed przerwą. Goście chwilowo przejęli inicjatywę i w 36. minucie zblizyli się do gospodyń na dystans pięciu goli. Niemoc wicemistrzyń Polski chwilę później przełamała Posavec, a zaraz po niej bramki zdobyły Masna, Achruk i ponownie Masna.

W 40. minucie przewaga podopiecznych Edyty Majdzińskiej była już dwucyfrowa. Dwie minuty później szczypiornistki z Baia Mare miały na swoim koncie 12 trafień, a lublinianki dwa razy tyle. Na kwadrans przed końcem spotkania swoje umiejętności ofensywne w roli obrotowej zaprezentowała nominalna rozgrywająca MKS-u, Dominika Więckowska. MKS prowadził 25:13.

Wciąż utrzymywała się dwunastobramkowa przewaga gospodyń. Rumunki coraz częściej faulowały. W 54. minucie w końcu do siatki trafiła Julia Pietras. Popularna „Cleo” wcześniej mimo kilku prób nie miała szczęścia. Tym razem zdecydowała się na rozwiązanie techniczne i pięknym lobem zdobyła bramkę na 29:16. Po chwili powtórzyła swój wyczyn. Tym razem mocnym kozłem między nogami bramkarki gości na 30:16. Gdy dwie minuty później skrzydłowa znów w swoim stylu zawisła w powietrzu, trafiła w słupek. Wynik starcia na 31:19 ustaliła z rzutu karnego Daria Szynkaruk.

MKS FunFloor Lublin – CS Minaur Baia Mare 31:19 (16:9)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Balsam 4, Szynkaruk 4, Tomczyk 4, Masna 3, Achruk 3, Płomińska 3, Posavec 2, Kovarova 2, Pietras 2, M. Więckowska 2, Noga 1, D. Więckowska 1, Wicik, Szczepaniak.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Lubelskie, Smakuj Życie! Z dumą wspieramy sport, Totalizator Sportowy oraz firma Promotec. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego.