Pierwszy mecz sezonu ORLEN Superligi Kobiet w lubelskiej hali Globus nie rozczarował. MKS FunFloor Lublin zdominował rywalki z Galiczanki Lwów i rozpoczął rozgrywki wygraną 37:25.

Pół minuty po rozpoczęciu spotkania pierwszą ligową bramkę w barwach MKS-u FunFloor Lublin zdobyła Aleksandra Tomczyk. Minutę później swoją okazję miały przyjezdne, ale dobrze w bramce spisała się Weronika Gawlik. Po pierwszych pięciu minutach gospodynie prowadziły 5:1. Przewaga lublinianek wciąż rosła. Autorką jedynego gola dla gości była Kateryna Kozak. Podwoić dorobku Galiczanki nie zdołała z linii siedmiu metrów Mariia Poliak, ani Diana Dmytryshyn. Swoich szans nie marnowały jednak biało-zielone. Po upływie dziesiątej minuty wicemistrzynie Polski wygrywały już 10:1.

Niemoc Galiczanki przełamała w 11. minucie Iryna Prokopiak. Dobra gra całej drużyny MKS-u w defensywie jednak nie pozwalała przyjezdnym na odrobienie strat. Lublinianki popisywały się także skutecznością w ataku. Kilkadziesiąt sekund po drugiej bramce dla gości czwartego gola w tym spotkaniu zdobyła Stela Posavec, a MKS prowadził 11:2. Rezultat po pierwszym kwadransie to z kolei 13:4 dla 22-krotnych mistrzyń Polski.

Kolejne minuty były nieco bardziej wyrównane. Bramki padały po obu stronach parkietu. Ten stan rzeczy nie potrwał jednak długo. W połowie 21. minuty trener Edyta Majdzińska wezwała do siebie swoje podopieczne. Do przerwy lublinianki nieznacznie powiększyły swoją przewagę. Bezbłędne wykończenia Magdy Balsam, dwójkowe akcje Kingi Achruk i Patrycji Nogi, czy spektakularne interwencje Pauliny Wdowiak. Kibice zebrani w hali Globus mieli co oglądać. Pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 20:9 dla gospodyń.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyła Tetiana Poliak. Szybko jednak celnym trafieniem zrewanżowała się drużynie przeciwnej Aleksandra Tomczyk. Była to już czwarta bramka rodowitej lublinianki w tym meczu. Rozgrywająca zrobiła to ponownie w 35. minucie. Biało-zielone utrzymywały stabilną przewagę na poziomie dziesięciu goli.

W 40. minucie Paulina Masna zdobyła bramkę na 26:14 dla gospodyń. Przyjezdne jednak szybko ponownie zmniejszyły dystans do dziesięciu trafień. Szczególnie skuteczna w szeregach ekipy ze Lwowa była Tetiana Poliak. Debiutancką bramkę w ORLEN Superlidze zdobyła natomiast Milana Shukal. W ostatni kwadrans spotkania lublinianki weszły, prowadząc 28:19.

W 48. minucie widowiskowym rzutem z własnej bramki popisała się Weronika Gawlik. Trafiła. Zaraz po niej trafiały Dominika Więckowska i Stela Posavec. MKS prowadził już 33:21. Trzy minuty przed końcową syreną przewaga miejscowych wynosiła już 14 goli (37:23). Ostateczny rezultat to 37:25 dla 22-krotnych mistrzyń Polski. Najlepszymi zawodniczkami uznano piłkarki debiutujące w ORLEN Superlidze Kobiet. MVP spotkania to Stela Posavec, a najlepszą zawodniczką gości została Milana Shukal.

Mecze MKS-u FunFloor Lublin wspiera Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Partnerem drużyny jest WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE.

MKS FunFloor Lublin – Galiczanka Lwów 37:25(20:9)

MKS: Gawlik 1, Wdowiak – Posavec 7, Tomczyk 6, M. Więckowska 5, Noga 4, Płomińska 3, Balsam 3, Szynkaruk 2, Pietras 2, Achruk 2, Masna 1, D. Więckowska 1, Pastuszka, Wicik. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Galiczanka: Mykoliuk, M. Poliak – T – Poliak 6, Shukal 6, Kozak 2, Dmytryshyn 2, Markevych 2, Konovalova 2, Holinska 1, Tkach 1, Prokopiak 1, Diachenko 1, Zdrila. Kary: 10 min. Trener: Vitaliy Andronov

Sędziowali: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka (Kraków)