Jarosławianki bardzo dobrze rozpoczęły ten mecz. Wynik, udaną akcją z dziesiątego metra, otworzyła Edyta Byzdra. Choć odpowiedziała Vitoria Macedo, to gospodynie, po celnych rzutach Valentiny Kozimur, Katarzyny Kozimur, Sylwii Matuszczyk i Wiktorii Kostuch utrudniły elblążankom sytuację praktycznie od pierwszego gwizdka. Przy stanie 6:1, w 8. minucie, o przerwę poprosił trener EKS-u, Roman Mont.

Przy wsparciu bramkarki Weroniki Kordowieckiej, miejscowe, po wznowieniu gry, prezentowały się jeszcze lepiej, co doskonale obrazowała tablica wyników w 12. minucie meczu – 10:2. Elblążanki, choć „podgoniły’’ wynik, nie mogły znaleźć recepty na rozpędzony JKS. W 20. minucie, po trafieniu Edyty Byzdry, gospodynie osiągnęły dziesięciobramkowe prowadzenie (15:5).  Kilkadziesiąt sekund później było już „plus jedenaście”.

Warto także zaznaczyć, że w 25. minucie, Weronika Kordowiecka miała na swoim koncie dziewięć obron na piętnaście oddanych przez EKS rzutów, co równało się sześćdziesięciu procentom skuteczności.  Zdecydowanie jednostronna pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 18:8 na korzyść Handball JKS-u.

Drugą część spotkania otworzyła Weronika Weber (18:9), jednak Vala Kozimur nie pozostała jej dłużna (19:9). Jarosławianki kontynuowały pewną grę w ataku i defensywie. Choć JKS był w komfortowej sytuacji, przy stanie 23:11 o przerwę poprosił trener Michał Kubisztal. Jego zespół delikatnie zwolnił tempo, ale ani na moment nie dał przyjezdnym szans na zniwelowanie strat. Na dziesięć minut przed zakończeniem starcia 22. serii gospodynie były lepsze aż o dwanaście trafień. Kapitalną zmianą w bramce popisała się Annamaria Musakova. Świetną końcówkę rozegrała także Aleksandra Leśniak.

Ostatecznie, Handball JKS Jarosław okazał się lepszy od EKS-u Startu Elbląg o piętnaście bramek (32:17), czym przypieczętował awans z ósmego na siódme miejsce w tabeli.

MVP:  Valentina Kozimur

Najlepsza po stronie EKS-u: Vitoria Macedo

Handball JKS Jarosław – EKS Start Elbląg 32:17 (18:8)

Jarosław: Musakova, Kubisztal, Kordowiecka – Leśniak 4, Byzdra 2, Szczotka, Skubacz 2, Kozimur K. 3, Galas 1, Guziewicz 2, Kozimur V. 6, Luberecka, Kostuch 5, Strózik, Matuszczyk 7, Hawryluk.

Kary dwuminutowe: 3

Elbląg: Ciąćka, Pentek – Wiśniewska A., Pereira 1, Bancilon 1, Kuźmińska 1, Stapurewicz 2, Macedo 4, Owczarek 1, Pahrabishkaya 2, Weber 3, Tarczyluk, Grabińska 2, Głębocka, Stefańska.