Wynik otworzyły przyjezdne (Emilia Galińska) i to one zdecydowanie lepiej weszły w to spotkanie. Celnie trafiły również Joanna Drabik, Daria Zawistowska i Malwina Hartman. W 5. minucie, przy stanie 1:4, o czas poprosił szkoleniowiec czarno-niebieskich Reidar Moistad.

Szansy na drugie trafienie dla gospodyń nie wykorzystała Magda Balsam. Udana była za to odpowiedź Malwiny Hartman (1:5). Joanna Gadzina i Katarzyna Kozimur oraz obroniony rzut karny przez Polinę Kukharchyk dały jarosławiankom nadzieję na kontakt z rozpędzonym przeciwnikiem. Miedziowe nie pozwoliły jednak na odebranie sobie prowadzenia.

W okolicach 15. minuty czarno-niebieskie zbliżyły się do lubinianek na dwie bramki. Dwa celne, niezwykle ważne rzuty oddała Sylwia Matuszczyk, a bramkarka Polina Kukharchyk znów popisała się udaną obroną. Rzut karny wykorzystała także Magda Balsam (7:9).

Serię JKS-u przerwała Aneta Łabuda (7:10), która na nowo nakręciła MKS. Jarosławiankom trudno było znaleźć patent na świetnie spisującą się od początku spotkania Karolinę Kochaniak-Salę. Lubinianki stopniowo powiększały przewagę również dzięki obronom i podaniom przez całe boisko. W tych akcjach ważną zawodniczką okazała się bramkarka Monika Maliczkiewicz. Drużyny zeszły na przerwę przy wyraźnym prowadzeniu Miedziowych (10:19).

Drugą połowę meczu od wykorzystania dwóch rzutów karnych rozpoczęła Aneta Łabuda (10:21). Kolejne akcje również należały do Miedziowych. Do 39. minuty zdołały zbudować piętnastopunktową przewagę (10:25). Serię przerwała Magda Balsam.

Pomimo dużej straty, czarno-niebieskie szukały swoich szans i nieco poprawiły wynik (48. minuta, 16:26). Do gry włączyła się Aleksandra Zimny i Natalia Volovnyk, a skutecznie
w obronie prezentowała się Weronika Kordowiecka.

W ostatnich minutach meczu, rozgrywanych w nieco wolniejszym tempie, zwycięstwo przypieczętowały Miedziowe. O ostatecznym wyniku spotkania zadecydowały przede wszystkim efektowne rzuty przez całą długość boiska (25:36).

Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 25:36 (10:19)

Jarosław: Kordowiecka, Kukharchyk, Djurasinović – Nestsiaruk 3, Gadzina 1, Kozimur 4, Matuszczyk 3, Balsam 3, Mrden 1, Zimny 4, Vukcevic 1, Dorsz 1, Volovnyk 4, Strózik, Guziewicz, Smolinh.

Lubin: Maliczkiewicz 1, Wąż – Galińska 4, Kochaniak- Sala 6, Hartman 4, Łabuda 8, Zawistowska 3, Drabik 3, Grzyb 1, Górna 2, Milojević 3, Noga 1, Miłek.