Po minucie gry wynik otworzyła Romana Roszak. Najskuteczniejsza w bieżącym sezonie zawodniczka MKS-u skutecznie wykonała rzut karny, ale chwilę później gospodynie wyrównały. W czwartej minucie ta sama zawodniczka wykorzystała absencję bramkarki rywali i umieściła piłkę w siatce rzutem z własnej połowy boiska. Nim minęła dziesiąta minuta spotkania, piotrkowianki zdołały doprowadzić do remisu. W 13. minucie nawet objęły prowadzenie, lecz Daria Szynkaruk szybko doprowadziła do remisu.

Po kwadransie gry skrzydłowa miała na swoim koncie już trzy bramki, a tablica wyników wskazywała remis 6:6. 30 sekund później Oktawia Płomińska perfekcyjnie wykończyła kontrę i lublinianki objęły prowadzenie. Wyczyn popularnej „Okti” po chwili powtórzyła Szynkaruk i MKS prowadził 8:6.

Po 20 minutach meczu goście prowadzili 10:6. Strzelecka niemoc gospodyń trwała już siedem minut. Paulina Wdowiak w bramce MKS-u doprowadzała do cudów, a po przeciwnej stronie parkietu biało-zielone popisywały sie skutecznością. W 24. minucie gospodynie przerwały passę nieskuteczności, ale bramki Kasi Portasińskiej, Marty Gęgi i Romki Roszak sprawiły, że lublinianki prowadziły 14:7. Przed upływem trzydziestej minuty Piotrcovia zdołała zmniejszyć dystans do MKS-u tylko o jedną bramkę. Wynik do przerwy to 16:9 dla podopiecznych Moniki Marzec.

Trzy minuty po zmianie stron lublinianki dołożyły kolejne trzy trafienia. „Strzelaninę” rozpoczęła Aneja Beganović, a po niej trafiały Płomińska i Roszak. W 34. minucie popularna „Okti” dodała kolejnego gola i MKS prowadził 20:10. Gdy w 38. minucie Jacqueline Anastacio popisała się indywidualną akcją zakończoną celnym rzutem, jej zespół wygrywał już 22:11.

Na kwadrans przed końcem meczu biało-zielone prowadziły 24:14. Lublinianki miały pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania i niespodzianka byłe niezwykle nieprawdopodobna. W piotrkowskiej hali zdecydowanie głośniejsi byli goście z Lublina. Na parkiecie wyglądało to podobnie. Gospodynie nie potrafiły przeciwstawić się sile przyjezdnych z Lublina. Julia Pietras, Kinga Achruk i Dominika Więckowska konsekwentnie powiększały przewagę 22-krotnych mistrzyń Polski. W 52. minucie osiągnęła ona 14 trafień. Trzy minuty później dystans urósł o kolejnego gola.

MKS FunFlooor Perła Lublin pewnie zwyciężył w Piotrkowie Trybunalskim 33:18. Każda zawodniczka biało-zielonych imponowała we wszystkich elementach gry. Efektowne wykończenia skrzydłowych, szczelna obrona, precyzyjne asysty i genialne interwencje w bramce. To wszystko widzowie mogli oglądać w trakcie tego spotkania. Tytuł MVP powędrował do lubelskiej supergolkiperki, Pauliny Wdowiak. Lubelscy kibice z pewnością liczą na więcej takich spotkań w wykonaniu swoich ulubienic.

Piotrcovia: Sarnecka 1, Opelt – Waga 2, Świerczek 2, Jureńczyk 2, Drażyk 2, Królikowska 2, Sobecka 2, Trbovic 1, Stanisławczyk 1, Trwaczyńska 1, Majsak 1, Klonowska 1,. Kary: 6 min. Trener: Krzysztof Przybylski

MKS: Wdowiak, Gawlik –  Roszak 6, Pietras 6, Płomińska 5, Szynkaruk 4, Więckowska 3, Portasińska 2,  Anastacio 2, Gęga 1, Tatar 1, Beganovic 1, Zagrajek 1, Achruk 1. Kary: 10 min. Trener: Monika Marzec