Koszaliniankom i lubliniankom tak samo zależało na wzbogaceniu się o kolejne punkty. FunFloor musi „uciekać” przed KPR-em Gminy Kobierzyce, a Młyny Stoisław – przed Piotrcovią. Zawodniczki trenera Krzysztofa Przybylskiego przed tą serią gier miały tylko dwa punkty przewagi nad szóstą w tabeli ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego, a drużyna z Lublina tyle samo nad trzecimi „Kobierkami”.

FunFloor umocnił się jednak na pozycji wicelidera tabeli, a koszalinianki spadły na szóste miejsce, bo Piotrcovia wygrała starcie w Kobierzycach 29:27.

Mecz w Lublinie lepiej rozpoczęły gospodynie, które od pierwszych sekund postawiły na kontratak. Już po niespełna trzech minutach prowadziły 4:1, a szkoleniowiec przyjezdnych musiał interweniować. Rozmowa przy ławce na niewiele się jednak zdała. Szczypiornistki Młynów Stoisław wciąż były nieskuteczne i po trzynastu minutach przegrywały 1:11. Drugą bramkę zdobyły dopiero po kwadransie. Kolejne trafienia przychodziły z trudem – znów pojawiały się straty, które wykorzystały miejscowe. Ich przewaga rosła (16. min – 14:3).

Młynom Stoisław udało się jednak na moment zmniejszyć różnicę (22. min. – 15:7), ale do przerwy miejscowe „nadrobiły” to, co straciły. Zespoły schodziły więc do szatni przy wyniku 22:11.

Po zmianie stron koszalinianki zaczęły „gonić”. Udało im się zmniejszyć różnicę do siedmiu trafień (40. min — 26:19), ale jej dalsze niwelowanie okazało się być poza zasięgiem.

Bardzo źle weszliśmy w mecz. Pierwsze 15 minut ustawiło mecz. Wyglądaliśmy tak, jakby w ogóle nas nie było na boisku. Gospodynie bardzo mocno grały w obronie, ich bramkarka odbijała piłki po naszych rzutach, a my z samego ataku pozycyjnego rzuciliśmy dwa gole. Później graliśmy bramka za bramkę, ale nie było szans na zniwelowanie strat, dlatego dałem zagrać wszystkim zawodniczkom – powiedział Krzysztof Przybylski, trener Młynów Stoisław Koszalin.

MKS FunFloor Lublin – Młyny Stoisław Koszalin 35:23 (22:11)

Skład i bramki MKS FunFloor Lublin: Paulina Wdowiak, Weronika Gawlik – Daria Szynkaruk 7, Magda Więckowska 3, Joanna Andruszak 2, Sengul Beyza Turkoglu 4, Romana Roszak, Magda Balsam 6, Kinga Achruk 1, Stela Posavec 2, Aleksandra Olek 4, Paulina Masna, Aleksandra Tomczyk 3, Sara Kovarova, Patrycja Noga 2, Dominika Więckowska 1.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk – Gabriela Urbaniak, Anna Mączka 5, Gabriela Haric 3, Barbara Choromańska, Martyna Koper, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska 5, Nicola Żmijewska 1, Kristina Kubisova 2, Adrianna Nowicka, Karolina Szajek 4, Patrycja Jura, Aleksandra Zaleśny 3.