Biało-zielone rozegrały w piątek dwa spotkania kontrolne. Wyniki obydwu meczów stanowią dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem. Lublinianki dały swoim rywalkom prawdziwą lekcję piłki ręcznej.

Kwadrans przed południem zawodniczki MKS-u wybiegły na parkiet, by zmierzyć się z pierwszoligowym MTS-em Żory. Do przerwy 22-krotne mistrzynie kraju prowadziły 21:11. W drugiej połowie powiększyły swoją przewagę o kolejne pięć bramek i ostatecznie wygrały 36:21. Lublinianki prowadziły od początku spotkania, choć w 13. minucie szczypiornistki z Żorów zdołały doprowadzić do remisu 8:8. Później jednak przewaga MKS-u tylko rosła.

Najskuteczniejsza wśród podopiecznych Moniki Marzec była Romana Roszak, która trafiła do siatki sześciokrotnie. Po jednym trafieniu mniej zaliczyły Kinga Achruk, Katarzyna Portasińska i Julia Pietras.

MKS FunFloor Perła Lublin – MTS Żory 36:21 (21:11)
MKS: Razum, Gawlik, Wdowiak – Roszak 6, Achruk 5, Portasińska 5, Pietras 5, Więckowska 4, Szynkaruk 3, Płomińska 2, Gęga 2, Tatar 2, Zagrajek 2, Masna.

Drugie z piątkowych starć rozpoczęło się o godzinie 16:30. Rywalkami naszych piłkarek były zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Tym razem biało-zielone mierzyły się z ekipą występującą na co dzień w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej. Warto dodać, że dla koszalinianek również był to drugi mecz rozgrywany tego samego dnia. Wcześniej pokonały gospodynie z Kielc 33:24.

Zespół z Lublina także w tym spotkaniu był bezkonkurencyjny. MKS po 30. minutach prowadził 21:8. Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Wciąż jednak skuteczniejsze były lublinianki. Bramki dla MKS-u zdobywał przede wszystkim kwartet: Oktawia Płomińska, Julia Pietras, Adrijana Tatar, Daria Szynkaruk.

Paulina Masna, która w pierwszym z piątkowych spotkań nie zaliczyła ani jednej zdobyczy bramkowej, w drugim meczu zdobyła cztery gole. Jedną z bramek zdobyła ponadto nasza bramkarka, Weronika Gawlik. Reprezentacyjna golkiperka trafiła do siatki rzutem z dystansu do pustej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 34:20 dla MKS’u.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Perła Lublin 20:34 (8:21)
MKS: Razum, Gawlik 1, Wdowiak – Płomińska 6, Pietras 6, Tatar 5, Szynkaruk 5, Masna 4, Roszak 2, Achruk 2, Zagrajek 2, Portasińska 1.

Tym samym za lubliniankami dwa z trzech meczów składających się na towarzyski turniej w Kielcach. W sobotę o godzinie 12:15 zmierzą się z gospodyniami, czyli ekipą Suzuki Handball Kielce. Przypominamy, że obie drużyny konfrontowały się już w trwającym okresie przygotowawczym. Podczas turnieju w Łaziskach Górnych MKS FunFloor Perła Lublin zdemolował ekipę z Kielc, wygrywając aż 52:15.