Spotkanie bramką dla AWS-u otworzyła Martyna Borysławska. Na jej trafienie odpowiedziała Paulina Stapurewicz. Początek spotkania był bardzo wyrównany – w 10. minucie po bramce Weroniki Weber elblążanki prowadziły 7:8, ale mecz toczył się „bramka za bramkę”.

Sytuacja ta zmieniła się na początku drugiego kwadransu. W 17. minucie za sprawą bramek Tatsiany Pahrabitskay i Vitorii Macedo elblążanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie 9:11. Przyjezdne zaczęły powiększać przewagę. W 23. minucie prowadziły 11:14. Zespół gości utrzymał koncentarcję i trzybramkową przewagę do końca tej części spotkania i na przerwę schodził przy stanie 14:17.

Drugą część spotkania również otwarły bramką gospodynie, a konkretnie Kinga Stanisławczyk. Chwilę później Stanisławazyk dołożyła kolejne trafnie i w 34. minucie było 16:17. Wtedy do głosu doszły elblążanki- po dwóch bramkach Weroniki Weber i jednej Tatsiany Pahrabitskay prowadziły 16:20. W 37. minucie o czas poprosił trener gospodarzy Łukasz Kobisuński. Po czasie do bramki rywalek rzuciła Paulina Kucharska. Bramkę z karnego dołożyła Katarzyna Pilitowska i w 40. minucie na tablicy widniał wynik 18:20.

W 42. minucie przy stanie 19:21 o czas poprosił trener Roman Mont. Przerwa podziałała na przyjezdne pozytywnie ponieważ na kwadrans przed końcem EKS prowadził różnicą czterech bramek – 19:23. Rozpędzone elblążanki powiększyły przewagę w 50. minucie było 20:26. W bramce bardzo dobrze dysponowana była Małgorzata Ciąćka, która raz po raz odbierała chęć na zwycięstwo gospodyniom. Ostatecznie drużyna gości wygrała 26:32 i zdobyła pierwsze punkty w sezonie 2023/24.

Najlepszą zawodniczką gości została wybrana bramkarka Palina Kukharchyk, a nagrodę MVP spotkania otrzymała zdobywczyni 7 bramek Weronika Weber.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – EKS Start Elbląg 26:32 (14:17)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska (25%), Kukharchyk (26%) – Pilitowska 4, Zamyshliak, Stanisławczyk 7, Miłek, Wilczek 2, Kucharska 9, Kaczmarek 2, Borysławska 2

Kary: 4 minuty (Kucharska, Kaczmarek – po 2 minuty)

Karne: 3/4

EKS Start Elbląg: Ciąćka (38%), Radojcic – Bancilon 1, Dworniczuk, Owczarek 1, Wołoszyk 4, Weber 7, Kuźmińska, Głębocka, Grabińska 1, Pahrabitskaya 4, Stapurewicz 6, Tarczyluk 2, Macedo 6

Kary: 10 minut (Wołoszyk, Kuźmińska – po 4 minuty, Dworniczuk – 2 minuty)