Początek spotkania należał do gospodyń. Wynik szybko otworzyła Aleksandra Zimny, a zaraz po niej wynik podwyższyła Katarzyna Kozimur (2-0 w 2’). Kobierzyczanki miały problem z komunikacją w defensywie, co wykorzystywały przeciwniczki. Piłkę na czystej pozycji na kole otrzymywała Valentina Nestsiaruk (9-4 w 13’). Kiedy Białorusinka wpisała się na listę strzelczyń po raz drugi, jej zespół miał już sześć trafień przewagi. Podopieczne Edyty Majdzińskiej radziły sobie też niezbyt dobrze w ataku, a ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Zuzanna Ważna, która skutecznie kończyła wszystkie celne podania od koleżanek (11-7 w 17’).

KPR zaczął zmniejszać straty po pojawieniu się w bramce Barbary Zimy. Dzięki kilku interwencjom i poprawionej grze w obronie, Kobierki zdołały się zbliżyć na trzy oczka. Na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 15-12 dla JKS-u.

Po zmianie stron znów lepiej zaczęły zawodniczki Reidara Moistada, które szybko zwiększyły dzielący je od rywalek dystans do pięciu bramek (17-12 w 34’). Taki stan rzeczy utrzymywał się przez dłuższą chwilę, a KPR cały czas gonił wynik. Zdecydowaną liderką zespołu była Kinga Jakubowska, która po przerwie umieściła piłkę w siatce aż osiem razy (21-18 w 43’). Wtedy zaczęły się problemy JKS-u. Podopieczne Reidara Moistada nie mogły przebić się przez obronę kobierzyczanek, a ich przewaga zaczęła powoli topnieć. Na pięć minut przed końcem na ławkę kar odesłano Aleksandrę Zimny, a chwilę później czerwoną kartkę za faul na rzucającej Natalii Janas otrzymała Martyna Żukowska (26-25 w 57’).

Kobierki doprowadziły do remisu za sprawą trafienia z linii siódmego metra Jakubowskiej, a na pierwsze w meczu prowadzenie swój zespół wyprowadziła Mariola Wiertelak, która posłała piłkę do pustej bramki (26-27 w 58’). Jarosławianki zdołały jednak doprowadzić do remisu i o wygranej zadecydowały rzuty karne.

Oba zespoły wykorzystały trzy z pięciu szans. W rywalizacji „do złotej bramki” rzut Aleksandry Zimny obroniła Beata Kowalczyk, a zwycięstwo Kobierek przypieczętowała Małgorzata Buklarewicz.

Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Kingę Jakubowską z ekipy Kobierek oraz Valentinę Nestsiaruk z zespołu gospodyń. Nagrody ufundował oficjalny partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

Do końca sezonu 2020/2021 zostały dwie serie. Kobierzyczanki są obecnie trzecie w tabeli, zrównały się dorobkiem punktowym z MKS-em Perłą Lublin. Teraz czeka je wyjazd do Elbląga, gdzie zmierzą się z tamtejszym Startem. W ostatni weekend maja podejmą we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin.

EUROBUD JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 27-27 k. 4-5 (15-12)