Faworytkami spotkania były usytuowane wyżej w tabeli gospodynie, które bardzo pewnie weszły w mecz. Koszalinianki co prawda zmarnowały swoją pierwszą akcję, ale poza tą „wpadką” zespoły toczyły wyrównaną rywalizację, do której zdążyły przyzwyczaić już swoich sympatyków w tym sezonie. Po pięciu minutach był remis 3:3. Niemniej, w pewnym momencie przyjezdnym przestała sprzyjać skuteczność, co jarosławianki przekuły na swoją korzyść. Powoli, ale systematycznie zwiększały przewagę (13. min – 7:4). Niebawem niemoc dopadła także zespół Eurobudu, jednak „Biało-zielone” nie potrafiły tego wykorzystać. O ile radziły sobie w obronie, tak miewały spore problemy w ataku. Szala zwycięstwa zaczęła coraz bardziej przechylać się na korzyść miejscowych, które uporządkowały grę i zaczęły wyprowadzać skuteczne kontry. Koszalinianki próbowały zmniejszyć różnicę, ale do przerwy im się to nie udało. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 15:9.

Po zmianie stron boiska gospodynie jeszcze zwiększyły prowadzenie (34. min – 17:9), a podopieczne trenerów Waldemara Szafulskiego i Waldemara Szymańskiego nie mogły znaleźć sposobu na rywalki. Żaneta Lipok wywalczyła co prawda dla swojej drużyny rzut karny, ale bramkarka z Jarosławia okazała się zbyt dużą przeszkodą. Zadania w tym spotkaniu nie ułatwiała też koszaliniankom, niezwykle skuteczna Joanna Gadzina. Potrafiła zdobywać bramki nawet, gdy Eurobud grał w osłabieniu, a Młyny Stoisław nie umiały jej zatrzymać. „Biało-zielone” stwarzały sobie sytuacje rzutowe, jednak wciąż brakowało im skuteczności. Gospodynie natomiast do ostatniego gwizdka zwiększały i tak, solidną już do przerwy, przewagę. – Dzisiejszy mecz to była katastrofa w ataku. Mieliśmy bardzo słabą skuteczność. Rzuty z drugiej linii nie przechodziły przez obronę, nie wykorzystywaliśmy też stuprocentowych sytuacji. Tylko w defensywie było w miarę poprawnie. Będziemy analizować to spotkanie i spróbujemy znaleźć rozwiązanie na kolejne mecze – mówił Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Izabela Prudzienica – Gabriela Haric 4, Hanna Rycharska 4, Anna Mączka 3, Karolina Mokrzka 3, Adriana Kurdzielewicz 1, Żaneta Lipok 1, Martyna Żukowska 1, Martyna Borysławska, Paula Mazurek, Daria Somionka, Aleksandra Zaleśny

Skład i bramki Eurobud JKS Jarosław: Jelena Durasinović, Palina Kukharchyk, Weronika Kordowiecka – Joanna Gadzina 6, Sylwia Matuszczyk 5, Magda Balsam 4, Valiantsina Nestsiaruk 3, Aleksandra Zimny 3, Sandra Guziewicz 2, Ivona Mrden 2, Natalia Volovnyk 2, Katarzyna Kozimur 1, Olivera Vukcević.