Kaliszanki rozpoczęły od „siódemki” (Katarzyna Czapracka). Na 0:2 podwyższyła Daria Miłek. Jarosławianki, w 7. minucie, wyrównały stan meczu, a konkretnie zrobiła to Wiktoria Kostuch. Pięć minut później, po dwójkowej akcji Katarzyny Kozimur i Sylwii Matuszczyk, gospodynie wyszły na prowadzenie 4:3. JKS utrzymał przewagę do 17. minuty. Po dwóch bramkach z rzędu (Katarzyna Pilitowska, Milena Kaczmarek), przyjezdne odzyskały inicjatywę (5:6). Jak się okazało, tylko na moment. Mini-seria Sylwii Matuszczyk okazała się impulsem dla JKS-u do zbudowania większej przewagi. Ostatecznie, po pierwszej połowie, drużyna Michała Kubisztala zeszła z boiska o cztery trafienia lepsza (12:8).

Początek drugiej części spotkania upłynął pod znakiem kontynuacji skutecznej gry gospodyń (Kostuch, Matuszczyk, Byzdra), ale ekipa gości nie odpuszczała. Mocnym punktem kaliskiej drużyny były Katarzyna Czapracka i Daria Miłek. Na listę strzelczyń wpisały się również Martyna Borysławska i Paulina Kucharska.

Jarosławianki, choć w ostatniej minucie pozwoliły zbliżyć się rywalkom na dwie bramki (Gliwińska), zakończyły sezon 2023/2024 zwycięstwem 22:20, zostając jednocześnie siódmą drużyną ORLEN Superligi Kobiet.

MVP: Sylwia Matuszczyk

Wyróżniona po stronie gości: Daria Miłek

Handball JKS Jarosław – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 22:20 (12:8)

Jarosław: Kordowiecka, Musakova, Kubisztal – Kostuch 7, Byzdra 6, Szczotka 1, Kozimur V. 2, Matuszczyk 6, Kozimur K., Skubacz, Galas, Guziewicz, Luberecka, Strózik, Hawryluk, Leśniak.

Kary dwuminutowe: 4

Kalisz: Prudzienica, Kukharchyk – Konatar 2, Miłek 5, Czapracka 4  , Stanisławczyk, Zamyshliak, Kucharska 2, Lewandowski, Pilitowska 2, Kaczmarek 1, Gliwińska 2, Wilczek 1, Kisiel-Steżała, Borysławska 1, Jałoszewska.