Inauguracyjne trafienie w sezonie 2023/2024 należało do Katarzyny Kozimur (JKS). Na kolejną bramkę należało poczekać do 8. minuty (Anna Mączka, 1:1). Od tego momentu gra nieco przyspieszyła. Celnie rzuty w zespole przyjezdnych oddały Julia Skubacz i Sylwia Matuszczyk. W 12. minucie, po akcji wykończonej przez Gabrielę Urbaniak, tablica wyników wskazywała remis (3:3).

W 18. minucie koszalinianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. W półtorej minuty JKS odrobił stratę i odzyskał przewagę (Guziewicz, Kostuch – 4:6). Im bliżej było do końca pierwszej połowy, tym częściej gospodynie przejmowały inicjatywę. Dobrą dyspozycję prezentowała Krystina Kubisova i przede wszystkim bramkarka Natalia Filończuk. Po trzydziestu minutach, choć ostatnią akcję przed gwizdkiem zapisała na konto jarosławianek Julia Skubacz, o bramkę lepsze okazały się miejscowe (8:7).

Drugą połowę od mocnego wejścia rozpoczęła Katarzyna Kozimur, wyrównując tym samym wynik. Bramki dołożyły także Sandra Guziewicz i Wiktoria Kostuch. O czas poprosił szkoleniowiec koszalińskiej drużyny – Krzysztof Przybylski. Przez kolejne kilkanaście minut JKS utrzymywał prowadzenie, które „wypuścił” na siedem minut przed zakończeniem meczu (15:15).

Sporo emocji dała końcówka spotkania. O bramkę lepsze od 54. minuty były gospodynie. Niemal w ostatniej chwili, bo na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem, remisowym rzutem popisała się Julia Skubacz. Przesądziło to o rzutach karnych (17:17).

Finalnie, dwa punkty pozostały w Koszalinie.

MVP: Natalia Filończuk

Wyróżniona po stronie JKS-u: Weronika Kordowiecka

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Karina Bayrak 1, Nikola Męczykowska, Gabriela Urbaniak 1, Anna Mączka 4, Barbara Choromańska, Martyna Koper, Hanna Rycharska, Kristina Kubisova 3, Natalia Stokowiec 4, Adrianna Nowicka, Karolina Szajek 1, Marcelina Polańska 3.

Handball JKS Jarosław: Weronika Kordowiecka, Sabina Kubisztal, Annamaria Musakova – Hanna Szczotka, Sandra Guziewicz 2, Sylwia Matuszczyk 2, Wiktoria Kostuch 7, Edyta Byzdra, Julia Skubacz 4, Kinga Strózik, Katarzyna Kozimur 2.