Mecz otworzył JKS (Byzdra). Prowadzenie przyjezdnych podwyższyły Sylwia Matuszczyk i Wiktoria Kostuch (0:3). Serię przerwała Wiktoria Tarczyluk. Po dziesięciu minutach spotkania nadal lepiej prezentował się zespół z Podkarpacia. Punktowały m.in. Valentina Kozimur i Julia Skubacz.

Po piętnastu minutach elblążanki doszły do głosu i wyrównały stan meczu (18. minuta, 7:7). Celnymi trafieniami popisywały Victoria Macedo i Paulina Stapurewicz. JKS przetrwał chwilowy „kryzys” i ponownie odskoczył gospodyniom (10:13 – Kostuch, Matuszczyk, V. Kozimur). Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:16. Wynik ustaliła Iga Dworniczuk.

Drugą część meczu rozpoczęła Sylwia Matuszczyk. Opowiedziała Victoria Macedo (14:17). Jarosławianki wykorzystały błędy EKS-u i zbudowały jeszcze większą przewagę – 14:19. Niezmiennie dobrze prezentowały się Edyta Byzdra i Wiktoria Kostuch.

Potwierdzeniem lepszej dyspozycji JKS-u w tym starciu była wysoka, sześciobramkowa przewaga na piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem (18:24). Choć gospodynie częściowo odrobiły stratę w końcówce (Weber, Tarczyluk – 25:28), podopieczne Michała Kubisztala nie pozwoliły odebrać sobie cennego zwycięstwa za trzy punkty. Spotkanie 19. serii zakończyło się wynikiem 28:32.

MVP: Edyta Byzdra