KGHM MKS Zagłębie Lubin w 8. serii ORLEN Superligi Kobiet pokonało na własnym parkiecie Handball JKS Jarosław 31:25. Przyjezdne postawiły Miedziowym trudne warunki, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Lubinianki zanotowały ósmą wygraną w sezonie i 38. z rzędu w rozgrywkach ligowych!

Spotkanie zaczęło się od udanej interwencji Moniki Maliczkiewicz, a po chwili mistrzynie Polski zdobyły swoją pierwszą bramkę za sprawą Karoliny Jureńczyk. Z karnego wyrównała Wiktoria Kotuch, która kilkanaście sekund później dała przyjezdnym prowadzenie. W piątej minucie na tablicy wyników było 3:3 i chociaż później lubinianki prowadziły 6:4, JKS znów doprowadził do remisu. Zespoły walczyły bramka za bramkę, a trafień było sporo. W osiemnastej minucie oglądaliśmy dwadzieścia bramek – po dziesięć z obu stron. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy podopieczne Michała Kubisztala odzyskały prowadzenie z początku spotkania, a chwilę później wygrywały już różnicą trzech trafień – 14:11. Lubinianki musiały gonić wynik, ale robiły to na tyle skutecznie, że jeszcze przed przerwą zniwelowały straty, a rzut do pustej bramki z połowy boiska z wykonaniu Patrycji Matieli dał Miedziowym prowadzenie! Tym samym w końcówce KGHM Zagłębie zdobyło cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Po przerwie znów oglądaliśmy wyrównane starcie i grę bramka za bramkę. Miedziowym w końcu udało się odskoczyć rywalkom na dwa trafienia, a miało to miejsce w 38. minucie spotkania. Jak się okazało był to przełomowy moment spotkania. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, podobnie jak pod koniec pierwszej połowy, tak i tym razem zaliczyły znakomitą serię i w 42. minucie wygrywały już 23:17. Mistrzynie Polski do końca kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, powiększyły jeszcze swoje prowadzenie i ostatecznie wygrały 31:25.

Już w środę KGHM MKS Zagłębie Lubin rozegra kolejny mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Tym razem Miedziowe podejmować będą MKS URBIS Gniezno (godz. 18:00).

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Handball JKS Jarosław 31:25 (15:14)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Promis 9, Pankowska, Grzyb 1, Przywara, Kochaniak-Sala 4, Górna 2, Zych, Szarkova, Michalak 2, Bujnochova 2, Matieli 3, Jureńczyk 2, Milojević 6.

JKS: Kubisztal, Kordowiecka – Kostuch 6, Szczotka 1, Guziewicz 1, Dmytrenko 5, Galas, Kordowiecka, Matuszczyk 5, Hawryluk, Byzdra 2, Luberecka, Skubacz, Strózik, Kozimur 5.