Kobierzyczanki rozpoczęły zmagania od starcia z zespołem z Ligi Centralnej, warszawskim Handballem AZS AWF. Rywalki prowadziły tylko raz, na początku spotkania, kiedy zdobyły pierwszą bramkę. Później na boisku dominowały zawodniczki Marcina Palicy, które schodziły na przerwę przy wyniku 23-10. Podobny przebieg miała druga połowa – KPR tylko podwyższał wynik i ostatecznie wygrał 42-20.

KPR Gminy Kobierzyce – Handball AZS AWF Warszawa 42-20 (23-10)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska 2, Kocińska 3, Drażyk 1, Buklarewicz 4, Janas 5, Wiertelak 9, Kozioł 6, Ważna, Domagalska 2, Cygan 3, Despodovska, Smolinh 2, Melekestseva 5

Najciekawszym spotkaniem było niewątpliwie starcie z gospodyniami, MKS-em PR Gniezno. Lepiej zaczęły Kobierki, które po niecałych dziesięciu minutach prowadziły 7-4. Seria pięciu trafień gnieźnianek pozwoliła im nadrobić straty z nawiązką. Końcówkę lepiej rozegrały jednak przyjezdne i to one schodziły na przerwę z zapasem dwóch bramek. Po zmianie stron mecz nie stracił na zaciętości i do ostatniej minuty trwała wymiana ciosów. Ostatecznie padł remis, a kobierzyczanki zapewniły sobie zwycięstwo dopiero w serii rzutów karnych, które wygrały 9-8.

MKS PR Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce 31-31 (13-15) karne 8-9
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska 2, Drażyk 1, Kocińska, Buklarewicz 2, Janas 7, Wiertelak 5, Kozioł 2, Ważna 2, Domagalska 1, Cygan 6, Despodovska, Smolinh 2, Melekestseva 1

W niedzielę podopieczne Marcina Palicy zmierzyły się z kolejnym zespołem z Ligi Centralnej, ENEA PR Poznań. Był to najsłabszy z trzech przeciwników, a Kobierki już po kwadransie gry prowadziły 15-4. Ostatecznie wygrały 50-15 i sięgnęły po triumf w całym turnieju.

KPR Gminy Kobierzyce – ENEA Piłka Ręczna Poznań 50-15 (26-9)
Kobierki: Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska 2, Drażyk 6, Buklarewicz, Janas 8, Wiertelak 8, Kozioł 2, Ważna 6, Domagalska, Cygan 9, Smolinh 2, Melekestseva 6

To był ostatni z przedsezonowych turniejów KPR-u Gminy Kobierzyce. W czwartek Kobierki rozegrają we własnej hali sparing z AZS-em Energą Szczypiorno Kalisz.