Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dzięki aktywnej ofensywie wymuszały na rywalkach popełnianie błędów (1-4 w 6’). Kilka ważnych interwencji na swoim koncie zapisała Beata Kowalczyk. Po zaledwie dziesięciu minutach rywalizacji Jarosław Knopik zmuszony był wziąć drugi czas dla zespołu, gdyż jego podopieczne przegrywały już 1-8. Niewiele to jednak zmieniło – nadal to Kobierki kontrolowały wydarzenia na boisku. Szczególnie pewnie w ofensywie czuły się Patrycja Kozioł i Vitoria Macedo, które kończyły akcje budowane przez zespół. Kobierzyczanki schodziły na przerwę z jedenastoma bramkami przewagi (11-22).

Po zmianie stron sytuacja na boisku odmieniła się. To koszalinianki zaczęły dominować na parkiecie, zmuszając podopieczne Edyty Majdzińskiej do pepełniania prostych błędów i oddawania rzutów z niezbyt dogodnych pozycji (15-24 w 35’). W pierwszych dziesięciu minutach Kobierki powiększyły swój dorobek zaledwie o dwa trafienia, a spory w tym udział miała bramkarka gospodyń, Natalia Filończuk. Jej koleżanki z pola radziły sobie równie dobrze i zmniejszyły dystans do pięciu trafień. (19-24 w 40’). O czas poprosiła trenerka KPR-u.

Chwila rozmowy z zespołem przyniosła zamierzony efekt. Kobierki sukcesywnie budowały przewagę i nie oddały prowadzenie do końca meczu (22-31 w 52’). Ostatecznie wygrały 36-25 i dzięki trzem zdobytym punktom umocnią się na pozycji wiceliderek PGNiG Superligi kobiet.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Vitorię Macedo, a nagrodę indywidualną w ekipie gospodyń otrzymała Anna Mączka.

W najbliższą sobotę Kobierki podejmą we własnej hali MKS Iuventę Michalovce w 1/8 EHF European Cup. Spotkanie zaplanowano na godz. 16.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 25-36 (11-22)

Młyny: Nowicka, Zimny, Filończuk – Mączka 6, Kubisova 3, Żmijewska, Lipok 3, Zaleśny 2, Kowalik 2, Urbaniak 1, Choromańska 1, Rycharska 4, Bayrak 3, Reichel, Jura.