Podopieczne Edyty Majdzińskiej ponownie potwierdziły wysoką formę. Zaledwie dzień po wygranej z CS Minaur Baia Mare lublinianki pokonały superligowy MKS PR Urbis Gniezno 38:26.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wynik otworzyła zawodniczka gości, Malwina Hartman. Wyrównała Aleksandra Tomczyk, wykańczając kontrę po przechwycie Kingi Achruk. Na 2:1 dla gości trafiła Żaneta Lipok, a odpowiedziała jej Oktawia Płomińska. Lublinianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w piątej minucie po rzucie karnym autorstwa Magdy Balsam. Gnieźnianki jednak szybko wyrównały. Żadna ekipa nie potrafiła zbudować znaczącej przewagi.

Na początku ósmej minuty po raz drugi w tym meczu na listę strzelczyń wpisała się Stela Posavec. Dzięki trafieniu Chorwatki MKS prowadził 6:4. Przyjezdne szybko skróciły dystans, ale Posavec ponownie znalazła drogę do siatki. Pod koniec dziesiątej minuty bałkańska rozgrywająca posłała dobre podanie do Magdy Balsam, a ta trafiła na 9:6. Przewaga biało-zielonych stawała się coraz bardziej widoczna na parkiecie i tablicy wyników. Nim minął kwadrans, dystans między obiema drużynami urósł do czterech goli.

Gnieźnieńskie „Pszczółki” odrobiły dwie bramki straty, ale podopieczne Edyty Majdzińskiej szybko odbudowały przewagę, a nawet ją powiększyły. Rezultat z 21. minuty to 17:11 dla gospodyń. Znów skutecznością imponowała skrzydłowa, Daria Szynkaruk. Na przeciwnym skrzydle Julia Pietras także zaliczyła imponujące trafienie.

W 24. minucie popularna „Szyna” znów trafiła do bramki gości, powiększając przewagę swojego zespołu do siedmiu goli. Ataki zespołu z Gniezna robiły na lubliniankach coraz mniejsze wrażenie. Kontry biało-zielonych były natomiast bezbłędne. Po jednej z nich Szynkaruk dopisała sobie czwarte trafienie w tym meczu. Lubelski MKS prowadził już 19:11. W 29. minucie na 20:12 niewątliwej urody przerzutką bramkę zdobyła Karolina Wicik. Był to pierwszy gol rozgrywającej dla MKS-u w lubelskiej hali Globus. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza częśc starcia.

By zdobyć piątego gola w sobotnim meczu, Stela Posavec potrzebowała dwudziestu sekund drugiej odsłony spotkania. Gdy minutę później Karolina Wicik podwoiła swój dorobek bramkowy, biało-zielone wygrywały już 22:12. Po 35. minucie w ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie bramkę zdobyła Patrycja Noga. Lublinianki prowadziły już 25:14. Rytm na rozegraniu nadawały Posavec i Wicik. Przewaga gospodyń wciąż rosła. Nim minęła 40. minuta wynosiła ona już 12 goli (27:15).

Przy tak dużej przewadze gospodyń trenerka zdecydowała się na nieco rotacji. Na boisku pojawiła się m.in. młoda obrotowa, Marysia Szczepaniak. Gnieźnianki starały się odrobić straty. Na kwadrans przed końcem meczu 22-krotne mistrzynie Polski zwyciężały 29:20. W 48. minucie szóstego gola na swoje strzeleckie konto dopisała Magda Balsam. Identycznym dorobkiem na tym etapie spotkania mogła się pochwalić Posavec, a przewaga zespołu z Lublina znów była dwucyfrowa. Niedługo później popularna „Baza” trafiła ponownie. Mocne i precyzyjne rzuty skrzydłowej były nie do zatrzymania. Szczególnie z linii siódmego metra.

Wciąż utrzymywało się dziesięciobramkowe prowadzenie MKS-u FunFloor Lublin. Na sześć minut przed końcową syreną gospodynie wygrywały 34:24. Jedną trzecią goli dla gości zdobyła Malwina Hartman. Po stronie zespołu z Lublina szczególnie bramkostrzelne było prawe skrzydło. Magda Balsam i Daria Szynkaruk łącznie zdobyły aż 15 goli. Minutę przed końcem starcia obie ekipy miały tylko po dwa trafienia więcej. Wynik na 38:26 ustaliła z rzutu karnego Kinga Achruk. Szansę na zmianę rezultatu miały jeszcze gnieźnianki, ale Weronika Gawlik zatrzymała rzut z „siódemki”.

MKS FunFloor Lublin – MKS PR Urbis Gniezno 38:26 (20:12)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Balsam 8, Szynkaruk 7, Posavec 6, Tomczyk 3, M. Więckowska 3, Achruk 2, Wicik 2, Noga 2, Płomińska 1, Masna 1, D. Więckowska 1, Pietras 1, Kovarova 1, Szczepaniak.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Lubelskie, Smakuj Życie! Z dumą wspieramy sport, Totalizator Sportowy oraz firma Promotec. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego.