To była wyjątkowa niedziela w Kielcach. Najpierw na parkiet w Hali Legionów wyszli piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce w meczu ligowym z Wybrzeżem Gdańsk. Potem na parkiet wyszły kieleckie szczypiornistki. Wszystkie drużyny na prezentacji ubrane były w specjalne koszulki wspierających Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Hali Legionów były zorganizowane specjalne punkty informacyjne, przygotowane przez lokalne fundacje związane z autyzmem.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była bardzo wyrównana. Kielczanki świetnie zaczęły, bo po zaledwie pięciu minutach i dwóch trafieniach z kontrataków prowadziły 3:0. Przyjezdne, które do Hali Legionów przyjechały w zaledwie jedenastoosobowym składzie (w tym dwie bramkarki) szybko odrobiły straty. Po trzech trafieniach z rzędu świetnie dysponowanej lewoskrzydłowej Żanety Lipok (sześć bramek do przerwy przy 100 proc. skuteczności) i golu Martyny Żukowskiej z drugiej linii w 10. minucie prowadziły 6:5. Potem żadnej z drużyn w tej części nie udało się wypracować większej niż dwumbramkowej przewagi.

Nie najlepszy dzień miała najskuteczniejsza zawodniczka PGNiG Superligi – Magda Więckowska. Rozgrywająca Suzuki Korony Handball do przerwy trafiła trzy razy, ale na dziewięć prób. W końcówce pierwszej połowy zespół z Koszalina wypracował dwubramkową zaliczkę i z taką też zszedł na przerwę.

Już początek drugiej połowy miał duży wpływ na końcowy wynik. Drużyna z Koszalina świetnie zagrała w pierwszych minutach tej części i w 39. minucie po dziewiątym trafieniu w meczu Lipok prowadziły już 21:15. Kielczanki w tym okresie miały aż pięć strat w ataku pozycyjnym.

Gospodynie potrafiły się podnieść. W ofensywie rolę liderki przejęła niespełna 19-letnia Michalina Pastuszka. Zdobyła cztery bramki z rzędu dla swojej drużyny i było tylko 19:22. Riposta rywalek była jednak szybko i decydująca. W 54. minucie po golu z prawego skrzydła Aleksandry Zaleśny i indywidualnym wejściu Karoliny Mokrzki było już 28:21.

Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Michalinę Pastuszkę i Żanetę Lipok (skuteczność 10/10!).

Suzuki Korona Handball – Młyny Stoisław Koszalin 24:29 (14:16)

Suzuki Korona Handball Kielce: Chojnacka, Hibner – Pastuszka 6, Pękala 6, Więckowska 3, Grabarczyk 3, Gliwińska 2, Kowalczyk 2, Jasińska 2, Rosińska, Kędzior, Costa, Zimnicka.

Młyny Stoisław Koszalin: Prudzienica – Lipok 10, Zaleśny 6, Żukowska 4, Mokrzka 4, Rycharska 3, Borysławska 2, Urbaniak, Kurdzielewicz, Somionka.