Kobierki granie zaczęły od piątkowego starcia z gospodyniami, zawodniczkami DHK Banika Most. Szybko objęły prowadzenie i na chwilę przed końcem pierwszej połowy prowadziły 15-9. Czeszki zdołały jednak zmniejszyć straty i na przerwę schodziły przy wyniku 13-16. Po zmianie stron to KPR częściej znajdował drogę do bramki, ale ponownie w końcówce skuteczniejsze okazały się rywalki, których seria trafień ustaliła wynik na 31-35. To było jedyne zwycięstwo kobierzyczanek na turnieju.

DHK Baník Most – KPR Gminy Kobierzyce 31-35 (13-16)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Drażyk 8, Kocińska 1, Buklarewicz 2, Janas 4, Wiertelak 6, Kozioł 1, Ważna 3, Domagalska 1, Cygan 4, Despodovska 4, Smolinh, Melekestseva 1.

Drugiego dnia drużyna Marcina Palicy odebrała surową lekcję od Thüringer HC. Niemki między 5. a 15. Minutą spotkania zanotowały serię siedmiu trafień, na które KPR nie odpowiedział żadnym i tym samym zapewniły sobie komfortową grę przez resztę meczu. Pierwsza połowa zakończyła się różnicą ośmiu bramek, a po zmianie stron dystans ten tylko się zwiększał. Ostatecznie brązowe medalistki Polski przegrały 24-41.

KPR Gminy Kobierzyce – Thüringer Handball Club 24-41 (11-19)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Drażyk 6, Kocińska 1, Buklarewicz 3, Janas, Wiertelak 4, Kozioł, Ważna 3, Domagalska 1, Cygan 3, Despodovska 2, Smolinh 1, Melekestseva

Najbardziej wyrównanym starciem było to z francuskim zespołem, ATH Handball. Kobierki zdołały wyjść na minimalne prowadzenie w końcówce pierwszej połowy (17-15), ale więcej szczęścia w ostatnich minutach meczu miały rywalki, które wygrały jedną bramką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28-29.

KPR Gminy Kobierzyce – ATH Handball 28-29 (17-15)
Kobierki: Kowalczyk, Saltaniuk, Chojnacka – Drażyk 4, Kocińska, Buklarewicz 3, Janas 2, Wiertelak 5, Kozioł, Ważna 2, Domagalska 3, Cygan 7, Despodovska 1, Smolinh, Melekestseva

Po każdym kolejnym sparingu jesteśmy coraz mądrzejsi i bogatsi o doświadczenie. Zmierzyliśmy się w weekend z zespołami, które występowały na najwyższych szczeblach europejskich pucharów i to musi zaprocentować. W zasadzie od nowa układamy grę w obronie, szlify zbierają zawodniczki, które dotychczas mniej występowały w defensywie. Daje to coraz lepsze rezultaty. Starcie z niemieckim Thuringer wypunktowało każde nasze niedociągnięcie, ale wierzę, że kolejne mecze kontrolne pozwolą nam uszczelnić obronę. W ataku staramy się grać szybko i gramy dużo akcji indywidualnych, nie zapominając o rzutach z drugiej linii. Patrzę optymistycznie na to, jak wygląda drużyna. Przed inauguracją sezonu czeka nas jeszcze pięć meczów sparingowych i to jest czas na to, żeby wprowadzić poprawki w grę Kobierek – podsumował turniej Marcin Palica.

Kolejnym turniejem, w którym weźmie udział KPR Gminy Kobierzyce będzie 26. Memoriał Henryka Kruglińskiego w Lubinie. W ostatni weekend sierpnia Kobierki zagrają jeszcze na turnieju w Gnieźnie, a ORLEN Superligę kobiet zainaugurują 9 września.