Zawody rozpoczęły się od spotkania MKS URBIS Gniezno kontra ENEA Piłka Ręczna Poznań. Gnieźnieńska drużyna zdominowała ekipę z Poznania, która w tym sezonie będzie realizowała w lidze centralnej. Pokazuje to chociażby fakt, że zespół ze stolicy Wielkopolski drugą bramkę zdobył dopiero w 22 minucie (17:2). Natomiast pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 24:6 dla gospodyń turnieju. Druga część meczu rozpoczęła się od celnego rzutu Nikoli Szczepanik (25:6, 31′). Podopieczne Amelii Chmielewskiej chciały zostawić po sobie lepsze wrażenie niż miało to miejsce w pierwszych 30 minutach. Natomiast z kolei gnieźnianki nie zamierzały odpuszczać, kontynuując swoją dobra passę. Ostatecznie zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski zwyciężyły w rozpoczynającym zmagania starciu 40:18.

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Cieślak – Lipok (6), Nurska (4), Hartman (4), Tanaś (4), Szczepanik (4), Siwka (4), Widuch (4), Świerżewska (3), Matysek (2), Goszczyńska (2), Kuriata (2), Wabińska (1), Chojnacka, Łęgowska

ENEA Piłka Ręczna Poznań: Niziałek (4), Parandii (3), Szliuktina (3), Maziarz (2), Boryń (2), Wosińska (1), Wasiak (1), Grzona (1), Przebieżała, Sowa, Berent, Rzeczycka

Niedługo po zakończonym inaugurującym spotkaniu na parkiet wybiegły drużyny z Kobierzyc oraz Warszawy. Ponownie było widać różnicę klas. Pomimo dobrego początku warszawianek, które jeszcze w 7 minucie traciły jedną bramkę (5:4), to w późniejszym czasie superligowa drużyna szybko odskoczyła. Chociaż warszawianki próbowały walczyć (9:7, 16′), Kobierki nie pozwoliły się im rozpędzić kończąc pierwsza połowę z trzynastopunktową zaliczką (23:10, 30′). W drugiej połowie ekipa z dolnegośląska dalej dominowała drużynę występująca w lidze centralnej. Po końcowej syrenie kibice zgromadzeni w hali mogli zobaczyć wynik 42:20.

KPR Gminy Kobierzyce: Wiertelak (9), Kozioł (6), Janas (5), Melekestewa (5), Buklarewicz (4), Kocińska (3), Cygan (3), Domagalska (2), Kucharska (2), Smolin (2), Drażyk (1), Kowalczyk, Woźna, Despodovska, Chojnacka, Saltaniuk

Handball AZS AWF Warszawa: Klarkowska, Rusin, Lasek, Ruud, Macikowska, Lewandowska, Chrapusta, Grzesista, Zdziebłowska, Furmanets, Zając, Ściernicka, Kupc, Wrzesińska, Martyniuk

Popołudniowe zmagania otworzył pojedynek między drużynami ENEA Piłka Ręczna Poznań a Handball AZS AWF Warszawa. Na początku pierwszej połowy, ekipa z Warszawy zdominowała pole gry, zdobywając wyraźne osiem punktów przewagi (8:0). Jednak szybka reakcja Poznania pozwoliła im odrobić straty i doprowadzić do remisu (13:13). Druga połowa meczu zapowiadała się równie emocjonująco, gdyż żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć wcześniej wyraźnej przewagi. Już na początku tej części gry, zespół z Poznania zdołał zdobyć kilka bramek, osiągając rezultat (19:15). Niemniej jednak zawodniczki z Warszawy nie ustępowały, kontynuując zaciętą walkę i dążąc do odrobienia strat. W 46 minucie doszło ponownie do wyrównania (20:20). Drużyna z Warszawy nie zamierzała się jednak poddać i zdołała zdobyć przewagę, utrzymując ją aż do końcowego gwizdka (29:27).

ENEA Piłka Ręczna Poznań: Szliuktina (10), Wasiak (4), Grzona (4), Parandii (3), Wosińska (2), Sowa (2), Niziałek (2), Przebierała, Maziarz, Wosińska, Boryń, Berent

W ostatnim sobotnim meczu zmierzyły się dwie drużyny z ORLEN Superligi Kobiet: MKS URBIS Gniezno kontra KPR Gminy Kobierzyce. Pomimo tego, że był to tylko mecz towarzyski, na boisku od samego początku nie zabrakło emocji. Oba zespoły, w krótkim odstępie czasu, wymieniały uderzenia bramkowe, zdobywając każdą okazję. W dziewiątej minucie Żaneta Lipok zdobyła celny strzał, niosąc ze sobą rezultatujący w remisie (7:7), co wywołało fale emocji. Pszczoły trzymały inicjatywę przez chwilę, ale w dwudziestej czwartej minucie wynik ponownie wyrównał się (13:13). Po pierwszej połowie to KPR Kobierzyce prowadziło wynikiem (13:15). Drugą połowę otworzyły Gnieźnianki za sprawą bramek Magdaleny Nurskiej i Magdaleny Widuch, które przywróciły stan remisu (15:15). Przez kolejne pół godziny obie drużyny wymieniały bramki, stopniowo modelując wynik na (31:31). W decydującej fazie, kiedy przyszło zmierzyć się w rzutach karnych, obie strony ukazały, że posiadają równorzędny potencjał. Wyróżniając się jedną bramką, KPR Kobierzyce wyłoniło się zwycięzcą z serii rzutów karnych (8:9), pokazując determinację na najwyższym poziomie.

MKS URBIS Gniezno: Hartman (7), Lipok (6), Świerżewska (5), Matysek (4), Szczepanik (2), Widuch (2), Nurska (2), Łęgowska (2), Siwka (1), Hypka, Giszczyńska, Bartkowiak, Chojnacka, Wabińska, Hoffman, Tanaś

KPR Gminy Kobierzyce: Janas (7), Cygan (6), Wiertlak (5), Kucharska (2), Buklarewicz (2), Kozioł (2), Ważna (2), Smolin (2), Drażyk (1), Domagalska (1), Melekestsewa (1), Kocińska, Despodovska, Saltaniuk, Chojnacka

Drugi dzień zmagań zainaugurowało spotkanie KPRu Gminy Kobierzyce z ENEA Piłka Ręczna Poznań. Kibiców zgromadzonych w hali pewnie nie zaskoczył fakt, że ekipa z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, dominowała od samego początku. Podopieczne Amelii Chmielewskiej przez 15 minut rzuciły tylko 4 bramki (15:4, 15’). Do końca pierwszej połowy ekipa ze stolicy Wielkopolski dołożyła jeszcze 5 trafień, a Kobierki do szatni schodziły z siedemnastopunktową zaliczką (26:9, 30’). W drugiej części starcia drużyna prowadzona przez Marcina Palicę kontynuowała swoją dominację. Potwierdza to fakt, że zespół z Poznania był w stanie do końcowego dorobku dorzucić jeszcze tylko 6 oczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 50:15 dla KPRu.

KPR Gminy Kobierzyce: Cygan (9), Janas (8), Wiertelak (8), Melekestewa (7), Ważna (6), Drażyk (6), Smolin (2), Kucharska (2), Kozioł (2), Kowalczyk, Kocińska, Buklarewicz, Domagalska, Despodovska, Saltaniuk, Chojnacka.

ENEA Piłka Ręczna Poznań: Wosińska (4), Wasiak (3), Sowa (2), Niziałek (2), Szliuktina (1), Grzona (1), Wosińska (1), Maziarz (1), Przebieżała, Boryń, Berent, Parandii, Rzeczycich.

Cały turniej zakończył się starciem Pszczół z drużyną Handball AZS AWF Warszawa. Gnieźnianki mecz rozpoczęły od trzybramkowej przewagi (3:0, 5’). Chociaż to podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka były faworytkami, to warszawianki przez pewien czas dzielnie stawiały się wyżej notowanym rywalkom (8:6, 13’). Taki stan rzeczy nie potrwał jednak zbyt długo. Żółto-czarne odskoczyły w końcówce pierwszej części i schodząc do szatni miały dziesięciopunktową zaliczkę. W drugą połowę znowu lepiej weszły gospodynie (26:14, 32’). Pszczoły do końca spotkania grały bardzo dobrze w obronie jak i w ataku. To wszystko pozwoliło na powiększanie swojej przewagi z minuty na minutę. Po ostatniej syrenie gnieźnianki zdecydowanie wygrały 39:24.

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann, Ruda – Lipok (7), Łęgowska (6), Siwka (4), Szczepanik (4), Giszczyńska (3), Widuch (3), Nurska (3), Wabińska (2), Tanaś (2), Hartman (2), Bartkowiak (1), Chojnacka (1), Świerżewska (1), Matysek

Handball AZS AWF Warszawa: Klarkowska, Rusin, Lasek, Zając, Kupc, Macikowska, Chrapusta, Lewandowska, Grzesista, Zdziebłowska, Ściernicka, Wrzesińska, Martyniuk

Turniej ten był ostatnim przygotowawczym dla Żółto-czarnych. Teraz gnieźnianki czeka chwilowa przerwa, aby już 5 września powrócić do hali i rywalizować przed własną publicznością. Wtedy to zmierzą się z Mistrzyniami Polski – MKSem Zagłębiem Lubin, a ich starcie zainauguruję całe rozgrywki ORLEN Superligi Kobiet.