Gospodynie tylko przez pierwsze dziesięć minut mogły myśleć o korzystnym wyniku. Później Miedziowe robiły na boisku, co chciały. Bardzo dobrze w mecz weszła Justyna Świerczek i po jej dwóch trafieniach Piotrcovia wygrywała 1:0 i 2:1. Po raz trzeci i jak się okazało, po raz ostatni, piotrkowianki wygrywały w 5. minucie, kiedy to bramkę na 3:2 rzuciła Magdalena Drażyk. Chwilę później Drażyk nie wykorzystała rzutu karnego, a przyjezdne rzuciły trzy bramki z rzędu i w 11. minucie, po skutecznej siódemce Adrianny Górnej, było 5:3 dla Zagłębia. Lubinianki następne minuty rozegrały absolutnie pod swoje dyktando. Klasą dla siebie była Monika Maliczkiewicz, a jej koleżanki błyskawicznie powiększały przewagę, która już do przerwy praktycznie nie pozwalała mieć Piotrcovii żadnych złudzeń. Podopieczne Bożeny Karkut prowadziły bowiem 16:9.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to nadal bezbłędna wręcz gra Zagłębia w obronie. Monikę Maliczkiewicz zastąpiła między słupkami Barbara Zima, która dostosowała się swoim poziomem do swojej koleżanki. W 42. minucie, po bramce Anety Łabudy, Miedziowe wygrywały aż 22:11. Bożena Karkut, widząc, że wygrana jej drużyny jest niezagrożona, do końca spotkania rotowała już składem dając pograć wszystkim zawodniczkom wpisanym do protokołu. Ostatecznie lider wygrał 31:23 i to dziewiąte zwycięstwo mistrzyń Polski w tym sezonie.

Nie możemy w kluczowych momentach i przeciwko takim drużynom jak Zagłębie nie wykorzystywać stuprocentowych sytuacji bramkowych. To zdecydowało o przegranej. Liga jest jeszcze długa, dla nas najważniejsze jest teraz to, aby jak najszybciej wykurowały się kontuzjowane zawodniczki – powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Cieszę się zarówno z dobrej gry w obronie, jak i z tego, że dziś mogły pograć dziewczyny, które dostawały w poprzednich meczach mniej minut. Wygrana w Piotrkowie zawsze cieszy, bo to trudny teren. Bez względu na to, które miejsce zajmuje w tabeli Piotrcovia to punkty stąd wywozi się zawsze po walce – oceniła mecz Bożena Karkut.

Piotrcovia – Zagłębie Lubin 23:31 (9:16)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 3, Radushko 1, Senderkiewicz 1, Oreszczuk 4/2, Polaskova 1, Grobelna 2, Jasińska, Sobecka 3, Szczepanek 2, Świerczek 4, Jureńczyk 2, Schneider.