Wynik spotkania otworzyły gospodynie (Natalia Nosek). Celnym rzutem odpowiedziała obrotowa jarosławskiego zespołu Sylwia Matuszczyk. W 4. minucie Lublinianki prowadziły już 3:1 (Dagmara Nocuń, Magda Balsam). Bramką kontaktową popisała się Aleksandra Zimny (3:2).

Przechwyt Magdy Balsam wykończony rzutem w 8. minucie spotkania dał ekipie mistrzyń kraju trzypunktową przewagę (6:3), która utrzymywała się kilka minut. Z jednej i drugiej strony nie obyło się jednak bez błędów w podaniach i w ataku.

Po przerwie sytuacja poprawiła się i obydwa zespoły wyprowadziły po dwie skuteczne akcje.

Jarosławianki próbowały wykorzystać grę w przewadze i w 17. minucie doprowadzić do pierwszego w tym spotkaniu remisu. Rzut Katarzyny Kozimur był niecelny i od tego momentu Lublinianki zaczęły od nowa budować prowadzenie, wykorzystując najpierw podwójne osłabienie drużyny przyjezdnych, a później jej błędy. Na pięć minut przed zakończeniem meczu gospodynie prowadziły 15:11.

Czarno-niebieskie nie powiedziały jednak ostatniego słowa i do gwizdka kończącego pierwszą połowę zapisały na swoim koncie jeszcze trzy bramki. Mimo to, nie udało się doprowadzić do remisu, a drużyny zeszły na przerwę  przy wyniku 17:14 na korzyść aktualnych mistrzyń Polski.

Od celnego rzutu drugą część meczu rozpoczęła rozgrywająca jarosławskiego zespołu Katarzyna Kozimur. W odpowiedzi ze skrzydła znalazła się dobrze grająca w pierwszej połowie Magda Balsam. W ekipie z Podkarpacia dwukrotnie punktowała Valentina Nestsiaruk, a Martyna Żukowska kontynuowała passę stuprocentowej skuteczności w rzutach karnych (4/4). Mimo tego, Lublinianki kontrolowały przebieg meczu i utrzymywały bezpieczną przewagę dwóch lub trzech punktów.

Kwadrans przed zakończeniem meczu gospodynie były lepsze o dwa trafienia (23:21). Po serii błędów, pięć minut później, tablica wyników wskazywała jeszcze bardziej niekorzystny dla Jarosławia rezultat (25:22).

W 55. minucie o czas poprosiła trenerka zespołu gospodyń – Monika Marzec (przy stanie 26:24). Końcówka należała jednak do MKS-u Perły Lublin. Mecz zakończył się wynikiem 30:26.

Najlepszą zawodniczką w drużynie gospodyń została Aleksandra Rosiak. Po stronie ekipy z Jarosławia wyróżniono Karolinę Szczurek.

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 30:26 (17:14)

MKS Perła Lublin: Razum, Gawlik, Wdowiak – Rosiak 9, Balsam 8, Nosek 4, Szarawaga 3, Nocuń 2, Achruk 2, Tatar 1, Anastacio 1, Więckowska, Gadzina.Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec.

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek – Nestsiaruk 5, Zimny 5, Żukowska 5, Kozimur 4, Matuszczyk 4, Pietras 2, Parandii 1, Donets.Kary: 6 min. Trener: Monika Cholewa.