Spotkanie o początku układało się po myśli Miedziowych, które wykorzystały błędy Jarosławianek i w niespełna cztery minuty zdobyły cztery bramki. Serię przerwała Katarzyna Kozimur (4:1). Gospodynie, pomimo poprawiającej się z minuty na minutę gry przeciwniczek, utrzymywały bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Bohaterkami najbardziej efektowych akcji były Patrycja Świerżewska i Adrianna Górna.

W 15. minucie zawodniczki z Zagłębia prowadziły 11:6. Wysoką skutecznością w tym fragmencie meczu wykazała się Joanna Drabik (Lubin). Z kolei po stronie Jarosławia, mocnym ofensywnym punktem była Katarzyna Kozimur. W 22. minucie Lubinianki osiągnęły najwyższe jak do tej pory prowadzenie (15:9). Ani na moment nie pozwoliły na zniwelowanie przewagi, a w momencie gwizdka kończącego pierwszą połowę były lepsze od Czarno-niebieskich o 5 bramek (18:13).

Druga część meczu rozpoczęły Miedziowe, a skuteczna w ataku Kinga Grzyb zdobyła dla swojej drużyny 19. bramkę. Po niecelnym rzucie Aleksandry Zimny, okazję na zwiększenie prowadzenia wykorzystała Adrianna Górna (20:13). Poprawka jarosławskiej rozgrywającej była udana i dała przyjezdnym czternasty punkt (20:14). Gospodynie stale utrzymywały wysoką skuteczność w ataku. Czarno-niebieskim w odrabianiu strat nie pomagała także bramkarka ekipy z Lubina – Monika Maliszewska.

Kwadrans przed zakończeniem meczu Lubinianki były lepsze o osiem bramek, a trzy minuty później o dziesięć. Czarno-niebieskie walczyły do końca i jeszcze w końcowej fazie meczu popisały się kilkoma efektownymi, punktowymi akcjami.

Kontrolowanie spotkania od początku do końca pozwoliło Miedziowym na wysokie zwycięstwo 32:24. MVP spotkania została wybrana Patrycja Świerżewska. W ekipie z Jarosławia wyróżniono Katarzynę Kozimur.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 32:24 (18:13)

Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 3, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 2, Matieli 2, Noga 1, Belmas 1, Świerżewska 7, Milojević.

Jarosław: Szczurek – Guziewicz 1, Mikosz 2, Ciąćka, Nestsiaruk 3, Pietras 2, Zimny 6, Strózik 2, Kozimur 7, Parandii 1.