Wicemistrzynie Polski nie zdołały opóźnić ponownej koronacji KGHM MKS-u Zagłębia Lubin. Lublinianki przegrały z faworyzowanymi rywalkami 23:27, lecz zachowały drugie miejsce w tabeli.

Inauguracyjną bramkę zdobyła rozgrywająca z Lublina, Aleksandra Tomczyk. W połowie trzeciej minuty Daria Przywara wyrównała z rzutu karnego. Niedługo później po golach Magdy Więckowskiej i Patrici Matieli było 2:2. Trafienia Aleksandry Tomczyk i Romany Roszak szybko jednak sprawiły, że lubelski MKS FunFloor wyszedł na prowadzenie 4:2. Nim upłynęła dziewiąta minuta starcia, dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się najskuteczniejsza z biało-zielonych, Magda Balsam. Popularna „Baza” najpierw trafiła z siedmiu metrów, a następnie przeprowadziła skuteczny kontratak. Gospodynie wygrywały już 6:3. Zagłębie nie odpuszczało. „Miedziowe” błyskawicznie uzyskały kontakt za sprawą dwóch goli Darii Przywary. W 11. minucie Matieli trafiła na remis 6:6.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa przyjezdne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Znów trafiła Przywara (7:8). Było to już piąte trafienie 22-letniej rozgrywającej w tym spotkaniu. Wyrównała Balsam, lecz po chwili znów piłkę w siatce umieściła Przywara (8:9). W 20. minucie zawodniczka ekipy z Lubina miała na swoim koncie osiem goli, a jej zespół wygrywał 11:9. Dobra gra w defensywie oraz gole Romany Roszak i powracającej do składu Oktawii Płomińskiej pozwoliły gospodyniom trzy minuty później wyrównać (11:11). W 25. minucie Stela Posavec obudziła lubelskie trybuny, trafiając na 12:11. Gdy rywalki wyrównały, Chorwatka zrobiła to ponownie. Niestety w lepszych nastrojach na przerwę schodziły przyjezdne, które wygrywały 14:13.

Niemal bezpośrednio po wznowieniu gry prowadzenie gości podwoiła Joanna Drabik. Lublinianki wyrównały do stanu 15:15 pod koniec trzeciej minuty drugiej połowy meczu. Gole dla biało-zielonych zdobywały Magda Więckowska i Daria Szynkaruk. 60 sekund później szesnastą bramkę dla MKS-u FunFloor zdobyła Aleksandra Olek (16:15). W 36. minucie rzut karny autorstwa Szynkaruk sprawił, że lublinianki prowadziły dwoma trafieniami (17:15). Sześć goli straconych w pięć minut zniweczyło wysiłek gospodyń. Zagłębie wygrywało 21:17. W ostatni kwadrans rywalizujące zespoły weszły przy rezultacie 18:22 na korzyść gości.

W kolejnych minutach dla wicemistrzyń Polski trafiały skrzydłowe: Dari Szynkaruk i Beyza Turkoglu. Przyjezdne jednak nie pozostawały dłużne. Kolejne bramki do swojego pokaźnego dorobku dopisywała Przywara (12). Lubliniankom nie udało się dogonić Zagłębia. Kluczowe okazały się bramki stracone między 36., a 42. minutą spotkania. Końcowy wynik meczu to 23:27. „Miedziowe” zwyciężając w tym spotkaniu, zapewniły sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzyń Polski. Lublinianki utrzymały drugą pozycję dzięki przegranej KPR-u Gminy Kobierzyce w Gnieźnie.

MKS FunFloor Perła Lublin – KGHM MKS Zagłębie Lubin 23:27 (13:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Tomczyk 3, Roszak 3, M. Więckowska 3, Balsam 4, Płomińska 1, Posavec 4, Szynkaruk 3, Olek 1, Turkoglu 1. Kary: 4 min. Trener: Edyta Majdzińska

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Przywara 12, Matieli 5, Górna 3, Drabik 3, Jureńczyk 2, Michalak 1. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut

Sedziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice)