22-krotne mistrzynie Polski z Lublina zakończyły swój udział w I Memoriale Edwarda Jankowskiego z kompletem zwycięstw. Na koniec trzydniowej rywalizacji w hali Globus pokonały MSK Iuventę Michalovce 22:19.

Od początku meczu w obu ekipach widać było zmęczenie trzema dniami rywalizacji w Lublinie. Gorąca atmosfera w lubelskiej hali wynikała bowiem nie tylko z boiskowych wydarzeń, ale i warunków atmosferycznych, które dały się we znaki wszystkim rywalizującym zespołom. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni w lubelskiej hali Globus czekali do połowy czwartej minuty. Było to jednak trafienie dla gości ze Słowacji. Niedługo później pierwszego gola dla biało-zielonych zdobyła Daria Szynkaruk. Obie ekipy prezentowały szczelną defensywę, ale to Słowaczki trafiały częściej. Po pierwszych dziesięciu minutach Iuventa prowadziła 4:2. Gdyby nie dobre interwencje Pauliny Wdowiak przewaga gości byłaby jeszcze wyższa.

Tuż przed upływem pierwszego kwadransa gry lublinianki wyrównały. Obie brakujące bramki zdobyła Kinga Achruk. Wynik 4:4 utrzymał się niemal do końca 19. minuty. Lublinianki dwukrotnie miały swoje okazje z siódmego metra, ale golkiperka Iuventy, Naira Almeida najpierw wygrała pojedynek z Kingą Achruk, a później z Darią Szynkaruk. Nie pomyliła się natomiast przy rzucie karnym dla gości Marija Radović. Przyjezdne jednak długo nie cieszyły się z prowadzenia. Dwie szybkie bramki zdobyły Achruk i Magda Więckowska. Po dwudziestu minutach MKS prowadził 6:5.

W 23. minucie Kinga Achruk zdobyła już czwartego gola, a biało-zielone po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na dwubramkowe prowadzenie (7:5). Dwie minuty później przewaga urosła już do trzech trafień. Iuventa jednak szybko odzyskała kontakt. Zespół ze Słowacji skutecznie blokował ataki gospodyń. Bardzo dobrze spisywała się też bramkarka Iuventy. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem 11:10 dla miejscowych.

Niemal bezpośrednio po zmianie stron Martina Popovcova dała gościom wyrównanie. Ta sama zawodniczka niedługo później sprawiła, że przyjezdne prowadziły. W 33. minucie Aleksandra Tomczyk wywalczyła rzut karny, który skutecznie wykorzystała Achruk. Było to już piąte trafienie doświadczonej rozgrywającej w tym meczu. Długo utrzymywał się remis. Lublinianki wróciły na prowadzenie na początku 41. minuty, gdy piłke w siatce umieściła jedna z największych rewelacji towarzyskiego turnieju w Lublinie – Stela Posavec (15:14).

Na kwadrans przed końcem meczu MKS zwyciężał 18:16. Lublinianki wreszcie zaczeły budować stabilną przewagę. Do siatki trafiały Posavec, Więckowska i Szynkaruk. Po golu ostatniej z wymienionych z 47. minuty lublinianki po raz pierwszy zbudowały dystans na poziomie trzech goli. Chwilę później bramką z obrotu czterobramkowe prowadzenie dała gospodyniom Dominika Więckowska. Goście natomiast mieli spore problemy z pokonaniem dobrze dysponowanej w bramce Pauliny Wdowiak.

Kolejny gol dla MKS-u padł dopiero w 56. minucie. Przestój przełamała Karolina Wicik. Przyjezdne jednak także miały problemy w ofensywie. Lublinianki prowadziły 21:17. Dla gospodyń przed końcową syreną trafiła jeszcze tylko Julia Pietras. Skrzydłowa popisała się widowiskową przerzutką. Ostateczny rezultat to 22:19 dla gospodyń.

MKS FunFloor Lublin – MSK Iuventa Michalovce 22:19 (11:10)

MKS: Wdowiak, Gawlik – Achruk 5, M. Więckowska 4, Szynkaruk 3, Pietras 2,Posavec 2, Noga 1, Tomczyk 1, Płomińska 1, Balsam 1, D. Więckowska 1, Wicik 1.

Lublinianki zakończyły swój udział w I Memoriale Edwarda Jankowskiego z kompletem zwycięstw. Tytuł MVP towarzyskiego turnieju powędrował do Steli Posavec. Królową strzelczyń została natomiast zawodniczka CS Minaur Baia Mare, Katarina Pavlovic. Najlepszą bramkarką trzydniowej rywalizacji w Lublinie uznano Nairę Almeidę z Iuventy Michalovce.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Lubelskie, Smakuj Życie! Z dumą wspieramy sport, Totalizator Sportowy oraz firma Promotec. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego.