W pierwszej połowie spotkania padło zaledwie 17 bramek. Wynik pod koniec trzeciej minuty otworzyła Oktawia Płomińska po asyście Kingi Achruk. Wcześniej po obu stronach parkietu dobrze spisały się bramkarki, Weronika Gawlik i Karolina Sarnecka. W piątej minucie te same zawodniczki sprawiły, że lublinianki podwoiły przewagę. Achruk popisała się dobrym blokiem, a Płomińska szybką i skuteczną kontrą. Gospodynie odpowiedziały bramką Aleksandry Oreszczuk, a dwubramkowe prowadzenie mocnym rzutem z dystansu odbudowała Marta Gęga.

Piotrkowianki nie dały się zdominować. Na początku siódmej minuty wyrównały do stanu 4:4. Chwile później były bliskie objęcia prowadzenia, lecz rewelacyjną interwencją popisała się rozgrywająca kapitalne zawody Weronika Gawlik. Nim minęło pierwsze dziesięć minut biało-zielone odzyskały przewagę za sprawą celnego rzutu Paliny Masnej. Po kwadransie gry podopieczne Moniki Marzec prowadziły już 7:4 po bramkach Romany Roszak i Oktawii Płomińskiej.

W 19. minucie gospodynie złapały kontakt, a biało-zielone musiały radzić sobie ze stratą dwóch zawodniczek. Mimo to Marta Gęga zdołała oddać celny rzut ponad blokiem rywalek w samo „okienko”. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy nasze szczypiornistki wygrywały 9:6. Do przerwy piłka wpadła jeszcze tylko jednokrotnie do każdej z bramek.

Bezpośrednio po zmianie stron obraz gry się nie odmienił. Długo utrzymywała się trzybramkowa przewaga lublinianek. W 40. minucie dzięki trafieniom Dominiki Więckowskiej i Katarzyny Portasińskiej zawodniczki z Lublina prowadziły 15:10. Gospodynie jednak się nie poddawały i pięć minut później przegrywały już tylko dwoma bramkami. Gdyby nie świetna dyspozycja Weroniki Gawlik być może zdołałyby nawet doprowadzić do remisu.

Między 47., a 52. minutą padły jedynie dwa gole. Obie bramki padły po rzutach szczypiornistek z Lublina. Tym razem piłkę w siatce umieszczały Romana Roszak i Daria Szynkaruk. Pierwsza z wymienionych na początku 53. minuty zdobyła także gola na 19:14. Przewaga 22-krotnych mistrzyń Polski urosła do sześciu trafień, gdy z kolei druga z wyżej wspomnianych piłkarek zamieniła na bramki podania Kingi Achruk i Romany Roszak.

Wynik na 26:18 dla lublinianek ustaliła jedna z najskuteczniejszych zawodniczek gości, Oktawia Płomińska. Skrzydłowa pokonała bramkarkę gospodyń pięciokrotnie. Takim samym wynikiem może się pochwalić Dominika Więckowska, która w końcówce dwukrotnie zdołała umieścić piłkę w siatce. Najlepszą zawodniczką meczu uznano jednak Weronikę Gawlik.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Funfloor Perła Lublin 18:26 (7:10)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Oreszczuk 4, Waga 4, Trawczyńska 3, Sobecka 2, Grobelna 1, Klonowska 1, Świerczek 1, Stanisławczyk 1, Trbovic 1. Kary: 8 min. Trener: Krzysztof Przybylski
MKS: Gawlik, Razum – Płomińska 5, Więckowska 5, Szynkaruk 3, Achruk 3, Roszak 3, Gęga 2, Portasińska 2, Masna 1, Tatar 1, Pietras 1. Kary: 14 min. Trener: Monika Marzec