Wynik meczu otworzyły gospodynie (2. minuta, Byzdra). Błyskawicznie odpowiedziała Magda Więckowska. Dwie kolejne akcje również padły na konto lublinianek. Kontrataki, po błędach JKS-u, wykończyła Daria Szynkaruk (1:3). Rzuty Sylwii Matuszczyk oraz Valentiny Kozimur wyrównały stan meczu (10. minuta, 3:3). Świetnie między słupkami spisywała się także Weronika Kordowiecka.

Po czterech bezbramkowych minutach, drużyna z Lublina „podkręciła tempo” i w kilkadziesiąt sekund, dzięki trafieniom Szynkaruk i Płomińskiej, wyszła na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Podobnie jak wcześniej, serię przerwała Sylwia Matuszczyk, w czym asystowała Katarzyna Kozimur. Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, czarno-niebieskie niebieskie traciły do ekipy gości jedną bramkę (6:7).

Choć przyjezdne odskakiwały (Tomczyk, Noga), nie mogły utrzymać zbudowanej przewagi. Jarosławianki dotrzymywały faworytkom starcia kroku, o czym najlepiej świadczyły rzuty Valentiny Kozimur w 28. i w 29. minucie. Na około trzydzieści sekund przed gwizdkiem sygnalizującym zakończenie pierwszej części meczu, kolejną udaną interwencją popisała się Weronika Kordowiecka. Zespoły zeszły na przerwę przy stanie 11:11.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Romany Roszak i natychmiastowej odpowiedzi Valentiny Kozimur. W 33. minucie, po akcji sam na sam wykończonej przez Dmytrenko, czarno-niebieskie wyszły na prowadzenie (13:12). Stratę zniwelowała Szynkaruk. W 40. minucie Michalina Pastuszka wyprowadziła biało-zielone na „plus dwa” (14:16). Jarosławianki szybko, bo za niespełna minutę, odzyskały kontakt (Skubacz, 15:16). Na kwadrans przed zakończeniem meczu (16:17), trudno było o jednoznaczne wskazanie zwycięzcy meczu 12. serii.

Emocje rosły z każdą kolejną minutą. Od 49. do 51 minuty drużyna z Lublina odnotowała trzy dwuminutowe wykluczenia (Achruk, Płomińska, Pastuszka), co pomogło miejscowym utrzymać remis (19:19). Skuteczna od momentu wejścia na boisko była Romana Roszak, podobnie jak Sylwia Matuszczyk (20:20).

Gospodynie wyszły na jednobramkowe prowadzenie po trafieniu Edyty Byzdry, ale Magda Więckowska i Magda Balsam szybko odwróciły wynik (21:22). Nataliia Dmytrenko wykorzystała wywalczony przez  Sylwię Matuszczyk rzut karny, a tablica wyników znów wskazywała remis (22:22). O przerwę poprosiła wówczas trenerka MKS-u, Edyta Majdzińska. Tuż po niej, na trzydzieści sekund przed końcowym gwizdkiem, grę przerwał Michał Kubisztal. Czarno-niebieskie miały niewiele czasu, by odrobić jednobramkową stratę (Tomczyk). Ostatecznie, po dobrym i równym meczu, pełną pulę dopisały do ligowej tabeli zawodniczki MKS-u FunFloor Lublin.

Najlepsza po stronie Lublina: Daria Szynkaruk