Pszczoły obecne rozgrywki zaczęły od porażki z Mistrzyniami Polski. Pomimo, że początek meczu tego nie zapowiadał, ponieważ jeszcze do 15. minuty obie ekipy trzymały się blisko siebie. Na nieszczęście Żółto-czarnych od tego momentu zawodniczki z KGHM MKS Zagłębia Lubin weszły na poziom, który prezentowały w poprzednim sezonie. Ostatecznie na inaugurację podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka przegrały 16:35.

Inaczej ma się sprawa w przypadku drużyny z Koszalina. Młyny w pierwszym spotkaniu grały u siebie z Handball JKS Jarosław. Ich starcie od początku trzymało w napięciu. Żadna z drużyn nie odpuszczała i cały czas wynik oscylował w okolicach remisu. Tak też było do końca drugiej połowy. 60 minut nie zdołały wyłonić zwycięzcy i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich lepsze okazały się koszalinianki, które wygrały 7:6.

Spotkanie pomiędzy MKS URBIS Gniezno, a Młyny Stoisław Koszalin zapowiada się obiecująco. Obie ekipy prezentują podobny poziom sportowy, co tylko daje nadzieję na wyrównane widowisko. Szczególnie, że w minionych rozgrywkach, gdy drużyny stawały naprzeciw siebie zawsze można było liczyć na wiele emocji.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 16 września o godzinie 18:00. Bilety można zakupić w biurze klubu, sklepie Manekin oraz online.