W pierwszym meczu koszalinianki pewnie pokonały drużynę SPR Arka Gdynia 35:22, w drugim zwyciężyły z ekipą SPR Sambor Tczew 36:16. Natomiast w ostatniej rywalizacji musiały uznać wyższość zespołu EKS Start Elbląg, któremu uległy 32:37. – Dwa pierwsze spotkania wygraliśmy wyraźnie. Jest jednak pewna różnica między zespołami ORLEN Superligi i Ligi Centralnej, co było widać w tych dwóch meczach. Najsilniejszym przeciwnikiem był Start Elbląg. Do przerwy gospodynie prowadziły jedną bramką. W końcówce pierwszej połowy był moment, w którym prowadziliśmy. Niestety, popełniliśmy proste błędy. Nasza przewaga stopniała i rywalki objęły prowadzenie. Drugą połowę zaczęliśmy źle zarówno w obronie jak i w ataku, skutkiem czego przeciwniczki wypracowały sobie przewagę. Walczyliśmy, ale warto podkreślić, że nie grały dziś wszystkie zawodniczki. Dziś ważniejsze niż wynik było zdrowie zawodniczek, żeby w pełni przygotować się do pierwszego meczu ligowego – mówił Krzysztof Przybylski, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkania w Elblągu były ostatnimi meczami kontrolnymi drużyny przed sezonem 2023/2024. W swoim pierwszym starciu ligowym koszalinianki podejmą zespół Handball JKS Jarosław. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 9 września. O szczegółach poinformujemy wkrótce.