Zagłębie Lubin pewnie pokonało w 10. serii PGNiG Superligi Kobiet EKS Start Elbląg 33:20 (13:9). Miedziowe zagrały bardzo dobre spotkanie, a prawdziwy koncert dał duet Adrianna Górna-Kinga Jakubowska.

Dla Miedziowych konfrontacja ze Startem była generalnym sprawdzianem przed kolejną odsłoną rywalizacji w europejskich pucharach. W sobotę mistrzynie Polski zmierzą się z rosyjską Zwiezdą Zwienigorod, ale najpierw zanotowały pewną wygraną na ligowych parkietach.

Już w ósmej minucie o czas dla swojej drużyny poprosił trener Startu. Elblążanki nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrą defensywę i w tym czasie nie miały na koncie żadnej bramki. Miedziowe grały pewnie w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu rzuciły pięć bramek i rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia. Pierwszą bramkę dla Startu zdobyła w dziewiątej minucie Katarzyna Cygan, ale inicjatywa cały czas leżała po stronie mistrzyń Polski. Sztab szkoleniowy Miedziowych, mając na uwadze mecz w Rosji, rotował składem, a zawodniczki Zagłębia utrzymywały przewagę i do przerwy prowadziły różnicą czterech trafień.

Po zmianie stron lubinianki włączyły piąty bieg – w 37. minucie było już 18:10. Wciąż jak na zawołanie bramki rzucały Kinga Jakubowska i Adrianna Górna, a wynik powiększał się z minuty na minutę. Niespełna kwadrans przed końcem podopieczny Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły „dychą” – 24:14. Zawodniczki Startu grały ambitnie, jednak nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone mistrzynie Polski. Zagłębie wygrało pewnie i już może myśleć o sobotnim starciu pod Moskwą.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie)
MVP Startu: Katarzyna Cygan

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 33:20 (13:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 9, Grzyb 4, Hartman 3, Górna 11, Miłek, Drabik 3, Galińska, Zawistowska, Matieli 1, Noga 2, Milojević.

Start: Pająk, Hypka – Kostuch 1, Choromańska, Dworniczuk, Owczarek 1, Szczepanik 4, Cygan 8, Głębocka, Kopańska 1, Stapurewicz 3, Tarczyluk 2, Żarnoch.