Spotkanie ćwierćfinałowe otworzyła Karolina Kochaniak-Sala i to jej drużyna, od początku, swobodnie budowała przewagę. Po pięciu minutach meczu Miedziowe prowadziły już 1:5. Spora w tym zasługa Adrianny Górnej, która do tego momentu trzykrotnie pokonała jarosławską bramkarkę. Przy stanie 2:7 o przerwę poprosił trener Michał Kubisztal.

Rozpędzone lubinianki zwiększały dystans bramkowy, przede wszystkim dzięki błędom JKS-u i udanym kontratakom. Nie oznacza to jednak, że po stronie gospodyń brakowało udanych akcji. Na listę strzelczyń wpisały się Sandra Guziewicz, prezentując publiczności widowiskowe bramki, a także Kinga Strózik. Kilkukrotnie interweniowała również bramkarka Sabina Kubisztal. Mimo poprawy gry, JKS nie był w stanie przez trzydzieści minut meczu zbliżyć się do przyjezdnych. Zespoły zeszły na przerwę przy stanie 9:21.

Drugą część spotkania od udanej akcji zaczęła Hanna Szczotka. Kolejne akcje należały już do Lubina (Górna, Pankowska). Po czterdziestu minutach rywalizacji Miedziowe były lepsze aż o czternaście bramek (12:26). Na około kwadrans przed końcem na boisku pojawiła się Kinga Grzyb, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w szeregach Mistrzyń Polski, która swoimi trafieniami zwiększyła przewagę Zagłębia (13:29). Z kolei wśród czarno-niebieskich dobrze spisywała się Hanna Szczotka.

Zespół z Lubina, który od pierwszego gwizdka postawił gospodyniom bardzo trudne warunki, zameldował się w półfinale ORLEN Pucharu Polski. Podopieczne Bożeny Karkut odniosły w jarosławskiej hali pewne zwycięstwo (17:37).

Najlepsze zawodniczki spotkania: Hanna Szczotka (Jarosław) i Adrianna Górna (Lubin)

Handball JKS Jarosław – KGHM MKS Zagłębie Lubin 17:37 (9:21)

Jarosław: Kordowiecka, Musakova, Kubisztal – Szczotka 4, Guziewicz 3, Leśniak 2, Matuszczyk 1, Byzdra 4, Strózik 3, Galas, Hawryluk, Kostuch, Luberecka, Skubacz.

Kary dwuminutowe: 3

Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 3, Grzyb 4, Górna 8, Drabik 1, Szarkova 1, Michalak 8, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 1, Matieli 5, Jureńczyk 3, Milojević 1, Przywara, Zych.