Był to drugi mecz Galiczanki w ich nowej hali w Łańcucie. W czterech wcześniejszych spotkaniach zdobyły zaledwie 3 punkty. Mimo trudnych rywali, lwowianki nie wyglądały pewnie, a raczej pogubiono. Ostatnia gra przeciw mistrzowskiemu Lubinowi była szczególnie bolesna. Teraz drużyna zapowiada walkę do ostatniej sekundy w każdym kolejnym meczu.

Do tej pory AWS Energa Szczypiorno Kalisz nie zdobyła ani jednego punktu. Mimo to, drużyna będzie walczyć o uniknięcie spadku z całych sił, choć jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o tym z pewnością. Nie zamierzają opuścić najwyższej klasy rozgrywkowej bez walki, co pokazali w swoich pierwszych meczach. Potrafią walczyć o swoje miejsce.

Mecz rozpoczęła Milana Szukal, ale Kalisz szybko doprowadził do wyrównania. Wynik zmieniał się dość szybko, ale utrzymywał się na równym poziomie. W dziewiętnastej minucie widzowie zobaczyli dziewięć punktów po obu stronach tablicy. Milana Szukal trafiła na listę strzelców czterokrotnie, a Daria Miłek zdobyła 11 punktów dla drużyny. Po pierwszej połowie wynik wynosił 14 bramek dla Galiczanki i 13 dla Kalisza.

W drugiej części spotkania zawodniczki Kalisza wyszły jeszcze bardziej zmotywowane. Katarzyna Pilitowska rozpoczęła strzelanie, a jej koleżanki kontynuowały ofensywę. Bramkarka drużyny Galiczanki, Palina Kucharczyk, błyszczała, nie pozwalając na skuteczne strzały przeciwniczkom. Podopieczne Vitaliya Andronowa nie były w stanie dotrzymać kroku drużynie z Kalisza. Ich strzały często minęły bramkę, a przeciwniczki łatwo wykorzystały te okazje. W czterdziestej minucie Kalisz prowadził już 18:20, a przewaga nie ustępowała. Przerwa dała możliwość ukraińskiemu trenerowi, aby naprowadzić swoje zawodniczki na właściwy tor. Galiczanki odrobiły straty w ostatnich minutach i mecz zakończył się wynikiem 32:27.

Tetiana Sztefan powiedział: „Mamy 3 punkty, plan zrealizowany. Ale mieliśmy bardzo słabą skuteczność w pierwszej połowie. Wygrał tym razem charakter i walka do końca. Plan na sezon? Zdobywać doświadczenie i walczyć do końca”

Kobusiński Łukasz dodał: ” Chcieliśmy zagrać dobrze w obronie i ten element dobrze funkjonował. Ale popewniamy dużo blędów, raczej przez to że mamy krótką ławkę. Będziemy się starać utrzymać w lidzę i to jest nasz cel na sezon. Czekamy na powrót kontyzjowanych zawodniczek, które też pomogą w kolejnych meczach. „

MVP: Katarzyna Wilczek AWS Energa Szczypiorno Kalisz

W drużynie Galiczanki nagrodzona została: Milana Szukal

Galiczanka: Maria Poliak, Tetiana Mykoliuk – Olesia Diachenko 2 , Karina Zdrila, Anastasiia Tkach , Mariana Makarevych 1, Iryna Prokopiak, Kateryna Kozak , Diana Dmytryshyn 4, Tetiana Poliak 6, Lakatosz Vanessa, Stadnyk Anna, Szukal Milana 13, Havrysz Svitlana 1, Maryna Konovalova 3.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska Nikola, Pilitowska Katarzyna 4, Zamyshliak Olesandra, Kisiel-Stężała Kinga, Miłek Daria 5, Wilczek Katarzyna 7, Kucharska Paulina 4, Kucharchyk Palina, Kaczmarek Milena 4 , Czapracka Katarzyna, Borysławska Martyna 2, Stanisławczyk Kinga 1

Kary: Galiczanka – 8 minut, AWS Energa Szczypiorno Kalisz –8 minut